Щороку 14 січня віруючі православної церкви вшановують пам'ять рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії.
У народі свято прозвали Обряди худоби, бо саме цього дня доглядають худобу особливим чином: очищають хлів від гною, застилають підлогу соломою, чистять усіх свійських тварин, пригощають їх овочами, хлібом та ласкаво розмовляють із ними.
Свята Ніна жила в IV столітті в Єрусалимі та була племінницею патріарха Ювеналія. Вона з дитинства полюбила Ісуса Христа і не розуміла людей, які чинили опір цій вірі. Коли її батько пішов у пустелю, а мати стала дияконісою, Ніну виховувала стариця. Від неї дівчинка почула чудові історії про Грузію (раніше Іверія), після яких з'явилося бажання побачити цю країну.
Під час Діоклетіанівських гонінь вона переїхала до Грузії, де надавала допомогу всім, хто до неї звертався. Її чудеса допомогли багатьом увірувати в Господа Бога. Навіть цар Мерой звернувся до християнської віри після спілкування з Ніною. Через деякий час в Іверії було збудовано перший храм і всі жителі прийняли християнство.
"Просто завалити": Жорін відповів Кулебі, який відмовив сина мобілізуватись у 18 років
Потім нічого не оскаржиш: коли чоловіка можуть силоміць доставити до ТЦК
Обмінники та банки перестали купувати 100 доларів: що не так у купюрах, які приносять українці
Як підключити "Рік без абонплат" за старою ціною: поради від Vodafone перед підвищенням
Через кілька років вона вирішила відвідати Кахетію, де своїми молитвами та промовами звернула до християнства царицю Софію. Понад 35 років вона робила подвиги і померла 14 січня 335 року.
День Ніни 14 січня: традиції свята
У цей день люди займалися господарськими роботами. Забирали хліви, годували худобу, і кололи дрова. Якщо на Ніну сталася пожежа, то вважається, що крапля молока корови, бризнута у вогонь, його загасить. Якщо людина отримала опіки або захворіла, то коров'яче молоко може зцілити її.
Також у цей день вшановується пам'ять свята. Якщо дерева покривалися інеєм — це віщувало тепло, а ось білі хмари обіцяли холоднечу. Якщо у морозний день йшов сніг — чекали на потепління, а якщо на заході сонця з'являвся стовп сонячного світла — навпаки, готувалися до морозів. Вважають, що ранній спів півнів обіцяє тепло, а каркання ворони вранці — хуртовина.
Що не можна робити сьогодні
У церковне свято 14 січня церква ганьбить лінь, заздрість, жадібність, помсту. Не можна відмовляти у допомозі, лаятися і підвищувати голос, кепськословити, пліткувати.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не радять позичати гроші (щоб не залишитися "на бобах"), стригтися і ображати тварин.
Нагадаємо про потужний захист для кожного: молитва до Пресвятої Богородиці перед іконою "Збавителька від бід".
Раніше ми повідомляли, що снуватимуться кошмари або прийде благословення: чи можна спати на ліжку померлого родича.