Питання про зняття воєнного стану в Україні після закінчення бойових дій – справа не така проста і швидка, як може здатися. На це знадобиться час та чіткі гарантії безпеки для мирного життя громадян.
Про це розповів народний депутат Ярослав Юрчишин в етері телеканалу "Новини.Live".
За його словами, припинення бойових дій, наприклад, лише кілька днів без обстрілів, не є достатньою підставою для скасування військового стану.
"Так не працює", – сказав він, додавши, що якщо Україна одразу скасує військовий стан, то наступного дня ситуація може різко змінитись, і загроза від Росії повернеться.
Гороскоп на 14 січня: хто зі знаків Зодіаку зможе у вівторок зловити удачу
Телефонують і ломляться до квартири: "Київводоканал" попередив про незвичайні повірки лічильників
Показали документи, а ТЦК наклало штраф: чому можуть покарати за "Резерв+"
Як підключити "Рік без абонплат" за старою ціною: поради від Vodafone перед підвищенням
За словами депутата, рішення про відміну військового стану має приймати керівництво безпеки країни. Воно буде можливим лише тоді, коли Україна буде готова повернутися до мирного існування, що може статися лише за наявності надійних гарантій безпеки – чи це мирна угода чи інші механізми.
Юрчишин нагадав про те, як у минулому не спрацювали міжнародні гарантії, як, наприклад, Будапештський меморандум, і сказав, що процес скасування воєнного стану буде довгим. Навіть якщо нам усім цього хочеться, його не можна буде здійснити миттєво, особливо для тих, хто на передовій або в окупованих територіях.
"Хоч би нам не мріялося, як би нам не хотілося вірити у всесильність Трампа, це буде тривалий процес", – сказав Юрчишин.
Нагадаємо, закінчення війни чи новий конфлікт: що насправді несе 2025 рік, магія чисел
Раніше ми писали, робіть запаси, поки грошей вистачає: українцям прогнозують зростання цін, що шокує – що подорожчає найбільше
Крім того, Знай.ua повідомляв, що весна до нас не надовго: синоптики відповіли, коли в Україну повернеться сніг з морозами