Хоча в Україні зафіксовано зростання середньої зарплати, багато громадян все одно стикаються з труднощами. Причиною є значне подорожчання товарів і послуг, яке нівелює економічні показники.
Економістка, докторка економічних наук Людмила Черенько пояснює, що зростання реальної заробітної плати — це позитивний сигнал для економіки навіть у складних умовах війни. Але ті, хто отримує мінімалку, практично не відчувають змін.
За даними Національного банку України, у третьому кварталі 2024 року номінальна зарплата підвищилася на 22,3%, а реальна — на 14,2%. Ці показники свідчать про зусилля держави підтримати економіку. Але, як зауважує експертка, навіть таке зростання не гарантує, що зарплата покриває базові потреби.
Відстрочка від мобілізації більше недоступна: кого внесли у чорний список через "Оберіг"
Травневі доплати: пенсіонерам додадуть 750 гривень, але пощастить небагатьом
Гороскоп на сьогодні, 22 квітня: на кого чекає прорив у вівторок, а кому варто триматися подалі від сварок
Колишні повертаються: 4 знаки зодіаку, яким незабаром нагадає про себе минуле
Мінімальна зарплата в Україні залишається на рівні 8 000 гривень, і, згідно з Бюджетною декларацією на 2025-2027 роки, цей показник не змінюватиметься найближчі три роки. Також із початку 2025 року розмір прожиткового мінімуму не переглядався, що ще більше ускладнює ситуацію для тих, хто живе на межі бідності.
Таким чином, навіть зростання середніх доходів населення не здатне забезпечити економічну стабільність для всіх. Інфляція та подорожчання товарів продовжують знижувати купівельну спроможність українців, змушуючи багатьох шукати додаткові джерела доходів.
Раніше ми повідомляли, зарплати "заморозяться", а ціни активно зростатимуть: українці опиняться на межі виживання.
Зарплати заморожені, але податки зросли: хто найбільше серед громадян відчує удар - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, інфляція спустошить гаманці: шокуючий прогноз на 2025 рік.