Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №10355, який загрожує кардинально урізати пенсії тим, хто був засуджений за держзраду, колабораціонізм та інші злочини проти України. Тепер такі люди зможуть розраховувати лише на мінімальну пенсію – 2361 гривню.
Цілком позбавити їх виплат не можна через Конституцію, яка гарантує всім право на прожитковий мінімум. Але законопроект дає чіткий сигнал: тим, хто працює проти своєї країни, комфортна старість не світить.
Кому саме загрожують такі санкції? Це стосується засуджених за:
- Держзраду, шпигунство, колабораціонізм і пособництво ворогові;
- Диверсії, терористичні акти та фінансування тероризму;
- Перешкоджання ЗСУ та створення незаконних збройних формувань;
- Екоцид, геноцид та інші серйозні злочини проти людства.
У записці пояснення до законопроєкту сказано, що скорочення пенсій стане "додатковим превентивним заходом" для захисту держави і суспільства. Автори впевнені, що такі зміни є особливо актуальними зараз, коли Україна протистоїть агресору.
Затримання на вулиці працівниками ТЦК: ухилянтам пропонують нову послугу
Потім нічого не оскаржиш: коли чоловіка можуть силоміць доставити до ТЦК
Малозабезпечені українці зможуть отримати допомогу на погашення комунальних боргів
Показали документи, а ТЦК наклало штраф: чому можуть покарати за "Резерв+"
Рішення залишити мінімальну пенсію (а не позбавляти виплат повністю) пояснюється дотриманням Конституції та прав людини.
Законопроєкт ще має пройти друге читання та отримати остаточне затвердження. Якщо він набуде чинності, це стане відчутним ударом по кишенях тих, хто наважився зрадити країну.
Поки що ж у суспільстві обговорюють: чи справедливе таке рішення, чи мінімальна пенсія – все одно занадто багато для людей, які вчинили такі злочини?
А ми нагадуємо, українські пенсіонери в Польщі зможуть отримувати одразу дві пенсії: кому доплачуватимуть 500 злотих на місяць
Раніше стало відомо про те, що зняв гроші – заплати: "Ощадбанк" бере комісії за зарплатні картки
Також Знай.ua повідомляв, листування на робочому місці відстежуватимуть: роботодавцям нададуть додаткові повноваження