В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Деяких військовозобов'язаних можуть затримувати прямо на вулиці та доставляти до ТЦК та СП. У яких випадках це законно, йдеться у матеріалі видання "Новини.LIVE".
Законодавством встановлено низку обставин, коли військовозобов'язаного громадянина можуть затримати та силою доставити до ТЦК. Здійснити затримання та доставку до територіального центру комплектування можуть виключно працівники поліції.
Так, затримати чоловіка можуть, якщо він не має при собі документів. У такому разі його доставляють до ТЦК для уточнення особи, а далі можуть вручити повістку — для уточнення даних, проходження ВЛК чи мобілізації. У такому разі особа зобов'язана з'явитися до ТЦК на зазначену дату, інакше - штраф та подання до розшуку.
Ці машини краще не чіпати: патрульні зізналися, які авто бояться зупиняти
В українців "відіжмуть" землю, а ви і не знатимете – як убезпечити майно
Українцям перерахували субсидії: як дізнатись новий розмір виплат
Заробив більше ніж треба - плати штраф: українцям встановили нові правила
Крім того, силове затримання є законним, якщо:
- зафіксовано порушення правил військового обліку у реєстрі військовозобов'язаних;
- зафіксовано ухилення від виконання військового обов'язку у вигляді неявки по повістці;
- військовозобов'язаний не стоїть на обліку або знятий з обліку;
- військовозобов'язаний проігнорував направлення на проходження ВЛК.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мобілізація з 18 років: військовий пояснив, що потрібно робити з підлітками.
Також наш портал інформував, буде чесна розмова: офіцер ЗСУ відповів, як зробити так, щоб чоловіки знову хотіли стати добровольцями.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, тисячі рішень ВЛК вже скасовані: головний військовий лікар України відповів, хто під підозрами.