В Україні жодним чинним нормативно-правовим актом не передбачено чіткої можливості для відмови від повістки. Однак у деяких випадках громадянин може цілком обґрунтовано відмовитись від отримання документа. Про це йдеться у матеріалі "OBOZ.UA".
За словами адвоката Ярослава Звоненка, відмовитися від повістки без будь-яких негативних юридичних наслідків може особа, яка була виключена з військового обліку. Такі громадяни з моменту зняття з обліку не мають жодного юридичного та правового зв'язку з ТЦК.
Також правозахисник виділяє кілька випадків, коли військовозобов'язаний може цілком обґрунтовано відмовитись від отримання документа:
- якщо у повістці вказано неправильні дані одержувача (адресовано на інше ім'я);
- якщо документ вручає не уповноважена на це особу;
- якщо на повістці відсутня печатка ТЦК/підпис його керівника.
Адвокат підкреслює, що якщо громадянин не має військово-облікових документів або даних у них застарілих, зокрема неактуальної ВЛК, то це є підставою для вручення повістки.
Скасували географію 10 класу, але додали новий предмет 8 та 9: у школах запровадять новий урок
Малозабезпечені українці зможуть отримати допомогу на погашення комунальних боргів
Комунальники поставили ультиматум боржникам: готові вживати крайніх заходів
Показали документи, а ТЦК наклало штраф: чому можуть покарати за "Резерв+"
Якщо документ вручається з дотриманням усіх процедур, то відмова від його отримання або свідома неявка до ТЦК матиме наслідки для військовозобов'язаного. Законодавством передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу - від 17 до 25,5 тисяч гривень.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, чоловікам дали лише 7 днів: що потрібно зробити, щоб не отримати штраф від ТЦК.
Також наш портал інформував, яке покарання чекає на військовозобов'язаних, які не оновили дані: відповідь юристки.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, ТЦК "пакують" українців: адвокат пояснила правомірність дій працівників військкоматів.