У Національній гвардії України акцентують увагу на нових підходах до комплектації та підготовки особового складу. Речник Нацгвардії Руслан Музичук в ефірі телемарафону зазначив, що в окремі місяці до 40% новобранців залучаються через рекрутинг, тоді як 60% – через мобілізацію.
Особлива увага приділяється широкому спектру спеціальностей у Нацгвардії, яких нараховується близько 400. Багато українців знають лише про піхоту та штурмові підрозділи, однак Нацгвардія виконує значно ширший спектр завдань: захист кордонів, критичної інфраструктури, робота мобільних вогневих груп та блокпостів.
У 2024 році підготовка бійців значно покращилася: інфраструктура та навчальні центри були модернізовані, що дозволило збільшити спроможності в 5 разів. Зараз Україна може готувати значно більше бійців завдяки підтримці понад 10 країн-партнерів, каже Музичук.
Ці країни допомагають готувати не лише індивідуальних фахівців, як-от снайпери чи сапери, але й цілі підрозділи в складі рот і батальйонів. Після завершення навчання за кордоном українські офіцери повертаються на батьківщину, щоб передавати свої знання іншим військовослужбовцям.
Відстрочку від мобілізації заберуть у будь-який момент: хто вирішить долю
Знову на час меньше спати? Україна може повернутися до переведення годинників
Кому пенсіонерів перерахують пенсії у 2025 році
Абоненти схопляться за голову? Київстар знову міняє тарифи з 15 січня
Музичук підкреслив, що мобілізація залишається ключовим джерелом комплектування воюючої країни. Проте всі новобранці, незалежно від способу залучення, проходять обов’язкову підготовку. «Жоден командир не хоче йти в бій із непідготовленим бійцем», – наголосив він.
Нагадаємо, бронювання від мобілізації скасують у три кліки: держава запровадила нову функцію
Раніше ми розповідали, що штрафи від ТЦК суттєво зросли: скільки витрусять з ухилянтів
Також, що чекає на "обмежено придатних" українців: перекомісія та нові правила мобілізації у 2025 році