У 2025 році курс гривні залишатиметься стабільним, незважаючи на дефіцит іноземної валюти в фінансовій системі. Про це заявив голова Національного банку України Андрій Пишний.
Головний фінансист країни відзначив, що Нацбанк не дає офіційних прогнозів щодо валютного курсу. Проте важливо розуміти: закладений у державний бюджет курс у 45 гривень за долар – це не мета Нацбанку і ніколи нею не був.
"Для нас головне – забезпечити стабільність валютного ринку та утримувати його в режимі максимально ринкових механізмів", – пояснив Пишний.
Після переходу до режиму "керованої гнучкості" восени 2023 року, курс гривні почав більше залежати від попиту та пропозиції. Це рішення дозволило Нацбанку зменшити втручання у валютний ринок, але в разі необхідності регулятор все ще проводить валютні інтервенції.
Відстрочка від мобілізації у 2025 році: про які нові правила треба знати
5000 гривень на оплату комуналки: хто отримає допомогу у 2025 році
Відстрочка по догляду за особою з інвалідністю: юрист назвав нюанс, через який можуть мобілізувати
Молдавська криза може повторитися в Україні: крижані квартири, брак електроенергії та космічні тарифи
"Ми активно згладжуємо надмірні коливання, покриваючи структурний дефіцит валюти. Це допомагає уникнути різких стрибків курсу", – зазначив голова НБУ.
За словами Пишного, сьогодні курс виконує важливу функцію – він став інструментом поглинання економічних шоків, а не їхнім джерелом.
"Ми робимо все, щоб гривня залишалася стабільною і відповідала реальному стану української економіки", – наголосив голова НБУ.
Попри складну економічну ситуацію та дефіцит валюти, Нацбанк продовжить втримувати курс у межах стабільності. Валютні інтервенції та ринкові механізми залишаються ключовими інструментами в руках регулятора.
Підсумовуючи, Андрій Пишний запевнив: гривня "не полетить у космос", а стрибок долара до 45 гривень – це лише орієнтир для бюджету, але не реальний прогноз.
Нагадаємо, ПриватБанк встановлює нові тарифи: до чого готуватись клієнтам
Раніше ми розповідали, що банки планують посилити обмеження на грошові перекази
Також, пенсії, тарифи та податки: які зміни чекають українців у 2025 році