Президент України Володимир Зеленський 30 грудня підписав Закон про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), що стане важливим кроком у реформуванні системи охорони здоров’я та соціальної допомоги.

З 1 січня 2025 року функції МСЕК виконуватимуть експертні комісії, створені на базі кластерних і надкластерних лікарень, що забезпечить якісніші й прозоріші послуги для українців.

Нова система впроваджує випадковий розподіл пацієнтів, щоб уникнути корупційних ризиків. Пацієнт не знатиме, хто саме розглядатиме його справу, а лікарі не будуть знати, чий випадок опрацьовують. Такий підхід спрямований на забезпечення об’єктивності та зменшення впливу особистих інтересів.

Оформлення інвалідності, скріншот: YouTube

Для громадян, які вже мають статус осіб з інвалідністю, зміни не передбачені — їхні права залишаться незмінними. Також без змін залишиться процедура медико-соціальної експертизи для дітей, що забезпечить стабільність для тих, хто вже користується послугами системи.

Популярні новини зараз

"Сюрприз", який може вдарити по гаманцях: пенсіонерам планують урізати важливу пільгу

Індексація пенсій у 2025 році: як можуть змінитися виплати й кого омине підвищення

Пенсіонерам виставлять рахунок: чому доведеться віддавати гроші державі

Абоненти залишаються без грошей та зв'язку: "Київстар" зачищає рахунки під нуль

Показати ще

Реформа МСЕК є частиною комплексної модернізації охорони здоров’я, спрямованої на підвищення якості медичних послуг, викорінення корупції та наближення до міжнародних стандартів. Нові експертні комісії працюватимуть за принципами інтегрованого підходу, коли до процесу залучаються спеціалісти з різних галузей медицини, що сприятиме точності діагностики та прийняттю обґрунтованих рішень.

Нагадаємо, зміни в роботі МСЕК: які нововведення чекають на українців

Раніше ми розповідали, що підстави для відстрочки від мобілізації змінили: кого чекають нові правила

Також, нові правила встановлення інвалідності: як подавати документи з 2025 року