Для енергосистеми України ракетна атака російських окупантів у середу, 25 грудня, стала більш руйнівною, ніж попередні удари.

Проаналізувати ситуацію вирішив журналіст, засновник проєкту "Наші гроші" Юрій Ніколов, і опублікував свої спостереження в мережі Facebook.

Обстріл ТЕЦ, пожежа / фото: ДСНС

"Цей удар, можливо, не став катастрофою, але дефіцит енергії різко збільшився. Тепер замість однієї черги відключають дві з шести. Але якщо наступний удар по розподільчих підстанціях знову стане успішним, то ситуація може досягти вкрай критичного рівня", - написав він.

Ракетний обстріл ТЕЦ. Фото: скриншот з відео

Популярні новини зараз

Закінчується термін відстрочки від мобілізації: коли не варто поспішати із новою заявою до ТЦК

Це потрібно на кожній кухні: у "Нафтогазі" назвали обов’язкову умову для власників газових плит

Українців кидають напризволяще: комуналка збільшиться, а зарплати поменшають

Пенсіонери у 2025 році отримуватимуть більше: на кого чекає "підвищення" виплат 10-12%

Показати ще

Журналіст також звернув увагу на проблему нерівномірного розподілу електроенергії – лівобережні регіони країни залежать від енергії, яка надходить із правобережжя, де працюють атомні електростанції. Ситуація ускладнюється тим, що така нерівність може призвести до соціальної напруги.

"Це неминуче призведе до того, що лівобережні регіони почнуть звинувачувати правобережні в тому, що вони «жирують» при світлі люстр, тоді як прифронтові території страждають. А ще поширюватимуться чутки, що електрику женуть за кордон, у що вже вірять майже 30% українців", - зазначає журналіст.

У такій ситуації, на думку Ніколова, Міністерству енергетики слід заздалегідь підготувати громадську думку, пояснюючи реальні причини ситуації, що склалася.

Публікація Юрія Ніколова, скріншот: Facebook

Публікація Юрія Ніколова, скріншот: Facebook

"Так, доведеться пояснити чому Міненерго не забезпечило вчасно створення розподіленої газової генерації. Так, доведеться зізнатися Зеленському, що в гонитві за наживою на "Великому атомному будівництві" просто спидили кілька десятків мільярдів з літнього підвищення ціни електрики. А за розпилом колись було голову підняти, щоб зайнятися справді необхідними речами. Але якщо цього не зробити, то скоро. Схід та Захід матимуть чергову лінію розколу", - наголошує Ніколов.

Нагадаємо, зима без світла: як довго триватимуть відключення та що робити українцям.

Раніше повідомлялося, в Києві запустили нову міні-електростанцію: чи зменшиться кількість відключень світла.

Також, як погода впливає на стабільність енергосистеми України.