Ідея розмістити у кожній школі працівників МВС і встановити металодетектори викликала шквал критики. Ветеран ЗСУ Юрій Гудименко вважає, що під гаслом «захисту дітей» чиновники шукають можливості для збагачення і мобілізаційного уникнення для поліцейських.
На думку Гудименка, головний мотив ініціативи — це створення нових броньованих посад для співробітників Департаменту поліції охорони, який вже налічує 16 тисяч заброньованих працівників. Із додатковими рамками-металошукачами і охороною шкіл кількість таких посад зросте, а разом із ними — і фінансування МВС.
Кожна школа потребуватиме не лише рамки-металошукача, а й мінімум двох охоронців — чоловіка і жінки. Це автоматично підвищить витрати на амуніцію, техніку, зарплати і транспорт. У закритій системі закупівель МВС, це, за словами ветерана, створює ідеальні умови для «розпилу» бюджетів.
Гудименко пропонує більш раціональне рішення — передати охорону шкіл приватним компаніям. Їхні співробітники не підлягають бронюванню, а у випадку скарг їх легко можна замінити. Це дозволить уникнути зростання витрат і підвищити ефективність.
Збіг на 99%: найправдивіший індійський гороскоп, який точніший за знаки Зодіаку
4 знаки зодіаку чекає величезний успіх в 2025 році: хто ці щасливчики
Хто зможе платити за світло зі знижкою з 1 січня: платіжки приємно здивують
Українські лікарні переходять на нову систему: що зміниться для пацієнтів
Ініціатива МВС, на думку критиків, більше схожа на спосіб створення додаткових привілеїв для окремих структур, ніж на реальну турботу про безпеку дітей. «Прикриватися школярами, щоб розпилювати бюджети і уникати фронту — це огидно», — підсумовує ветеран.
Нагадаємо, мобілізація надто повільна: офіцер пропонує радикальні зміни
Раніше ми розповідали, що скандальний експерт пропонує відправити на фронт мільйон "мужиків з автоматами": "Необхідну кількість голів"
Також, мобілізація поліцейських: коли та в яких випадках можуть призвати до армії