Українська влада продовжує працювати над пенсійною реформою, яка давно на порядку денному. У зв’язку з дефіцитом коштів для виплати пенсій, уряд змушений співпрацювати з міжнародними кредиторами, зокрема МВФ, який диктує низку умов для отримання фінансової підтримки.

Згідно з оновленим меморандумом із МВФ, Кабінет Міністрів планує реформувати пенсійну систему, відмовившись від додаткових виплат. Єдиним способом підвищення пенсій стане індексація. Очікується, що відповідний законопроект буде подано до Верховної Ради у березні 2025 року.

Пенсіонер з грошима в руках

Основні зміни, передбачені документом:

  1. Заборона внесення змін до пенсійної системи поза рамками пенсійного законодавства.
  2. Консолідація всіх галузевих пенсійних актів для створення єдиної системи.
  3. Обмеження додаткових виплат для певних категорій пенсіонерів понад накопичувальну частину їх пенсій.

Уряд також анонсував:

Меморандум із МВФ передбачає, що Україна до липня 2025 року розпочне процес реформування пенсійної системи для забезпечення її стійкості. Основними напрямами реформи стануть:

  • Скорочення спеціальних пенсійних угод.
  • Зниження правових ризиків, які створює поточна складна система.

Заплановані зміни покликані наблизити українську пенсійну систему до стандартів ЄС та зробити її більш прозорою і справедливою.

Проєкт реформи, оприлюднений Міністерством соціальної політики, пропонує впровадження базової пенсії в розмірі 30% мінімальної зарплати. Також пропонується запровадити систему балів, що враховуватиме сплачені страхові внески.

Щорічна індексація пенсій, яка традиційно відбувається 1 березня, зберігатиметься. Вона враховуватиме рівень інфляції та динаміку зростання зарплат за останні два роки.

Нагадаємо, гроші треба повернути: пенсіонерів змусять віддати частину виплат державі

Раніше ми розповідали, що пенсіонерам відмовляють у субсидіях: хто та чому може залишитися без допомоги взимку

Також, пенсії для чорнобильців: які зміни чекають на українців та чи збільшяться виплати у 2025 році