Лейтенант Збройних сил України Віталій Волянський, командир артилерійського підрозділу, виступив із закликом повністю відмовитися від практики примусової мобілізації, відомої як «бусифікація». За його словами, мотивовані добровольці справляються зі своїми обов'язками значно краще, ніж невмотивовані мобілізовані.

Лейтенант пояснив, що різниця між тими, хто добровільно пішов служити, і тими, кого мобілізували під примусом, є разючою.

«Люди, які добровільно мобілізувались, хочуть вчитися, вдосконалювати свої навички й ефективно виконувати завдання. А невмотивовані, вибачте, інколи навіть боєприпаси відмовляються носити. Краще мати одного вмотивованого, ніж десять примусових, бо з нього буде більше користі», – наголосив Волянський.

Рекрутинг до ЗСУ, скріншот: YouTube

Лейтенант зізнається, що примусова мобілізація допомагає закрити нагальні потреби Сил оборони в особовому складі. Проте, він упевнений, що така практика має змінитися. Невмотивовані військові не лише працюють менш ефективно, але й можуть бути демотивуючим фактором для інших.

Популярні новини зараз

В Україну мчать снігопади та дощі: озвучено "крижаний" прогноз погоди на початок квітня

Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови

Пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки

Що більше років, то далі до пенсії: вимоги до стажу знову зросли

Показати ще

«Ми потребуємо людей, які готові віддати все для захисту України. Замість десятка людей, привезених примусово, хай краще прийде один доброволець, який з ентузіазмом буде навчатися, працювати й розвивати свою кар'єру у війську», – підкреслив офіцер.

Система добровільного рекрутингу, на думку Волянського, є більш ефективною, адже мотивовані військові швидше адаптуються, краще засвоюють військову підготовку й прагнуть досягти результатів. Він закликав запровадити новий підхід до формування лав ЗСУ, орієнтуючись на якість, а не кількість.

«Вмотивовані добровольці – це основа сильної армії. Тільки люди з бажанням захищати країну здатні забезпечити її перемогу», – підсумував Волянський.

Нагадаємо, мобілізація поліцейських: коли та в яких випадках можуть призвати до армії

Раніше ми розповідали, що мобілізація надто повільна: офіцер пропонує радикальні зміни

Також, електронне бронювання та "Резерв+": що треба знати чоловікам