В Україні чоловіки, які отримали бронювання від мобілізації, можуть несподівано опинитися у списках для призову, навіть маючи офіційну відстрочку. Як пояснюють у Сухопутних військах України, проблема може виникнути через відсутність даних у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Відстрочка оформлюється органами державної влади, місцевого самоврядування чи роботодавцями. Якщо бронь подається через "Портал Дія", то інформація автоматично передається до реєстру. Але у випадках, коли оформлення відбувається іншими способами, підприємство повинне додатково надіслати повідомлення до територіального центру комплектування.

Мобілізація, скріншот: Youtube

У разі відсутності такого повідомлення військкомат не має підстав внести дані про бронювання. Це означає, що заброньованому працівнику можуть надіслати повістку. Щоб уникнути проблем, чоловікам радять самостійно звертатися до свого ТЦК із підтверджуючими документами про відстрочку.

Нардеп Олександр Федієнко вже звернув увагу на ситуації, коли військовозобов’язаних мобілізують, навіть якщо вони офіційно мають бронь. За його словами, такі випадки стають предметом розгляду, але проблему необхідно вирішувати системно.

Популярні новини зараз

Картки перестануть працювати: "Ощадбанк" терміново попередив клієнтів

Більше жодної готівки: українців чекають важливі зміни

Тарифи вдарять з новою силою з 1 травня: що суттєво дорожчає

Вимоги до стажу зменшили вдвічі: хто вийде на пенсію раніше

Показати ще

Важливу роль у цьому питанні відіграють роботодавці. Вони повинні уважно стежити за виконанням процедури та своєчасно передавати необхідні документи до ТЦК. Зволікання чи помилки можуть призвести до серйозних наслідків для працівників.

Нагадаємо, онлайн-облік замість ТЦК: "Резерв+" планують повністю переформатувати з наступного року - що з'явиться

Раніше ми розповідали, що штрафи від ТЦК зростають: за що військовозобов’язаних карають найчастіше

Також, мобілізація 18-річних: держава поставила крапку у болючому питанні