Пенсіонерів, які продовжили працювати після виходу на заслужений відпочинок, можуть змусити повернути частину одержаної пенсії до бюджету. Кому загрожують неприємності та через що, розповіли у Пенсійному фонді України.
Пенсіонери зобов'язані своєчасно інформувати органи ПФУ про працевлаштування чи звільнення з роботи. На це їм надається 10 днів.
Якщо людина несвоєчасно попередила про працевлаштування або початок підприємницької діяльності, це може призвести до незаконних виплат пенсії. Надмірно виплачені кошти підлягають поверненню.
Якщо ж людина звільняється з роботи, то вона має право на надбавки та перерахунок виплат, доступні лише непрацюючим пенсіонерам.
Пенсіонерам додадуть грошей у січні: кому почнуть доплачувати трохи більше 900 грн
ТЦК оголосило у розшук: як уникнути неприємних наслідків
Українцям потрібно терміново переоформити рахунок: хто має зібрати документи та піти до центру клієнтів
Українці у грудні отримають останню пенсію: деталі жорстких обмежень від ПФУ
У Пенсійному фонді зазначають, що у разі нарахування зайвих пенсійних виплат їх попросять повернути добровільно. Однак якщо пенсіонер проігнорує, то суму можуть стягнути в примусовому порядку. Переплата утримуватиметься з пенсії – до 20% від суми кожної виплати.
Щоб уникнути непорозумінь та можливих фінансових втрат, пенсіонер може інформувати про зміни особисто з'явившись у ПФУ або скористатися онлайн-сервісами.
Раніше інформаційний портал "Знай" повідомляв, від 8 до 13 тисяч гривень: частина пенсіонерів отримає солідні виплати.
Також наш портал інформував, з 1 січня 2025 року отримуватимуть надбавку до пенсії: кому зі старих пощастить.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, пенсіонери мають довести, що ще живі: у ПФУ дали час до кінця грудня, інакше залишать без грошей.