В Україні спостерігається різке збільшення рівня глибокої бідності, що означає, що дедалі більше людей опиняється на межі виживання. Про це в ефірі "Київ24" розповіла Людмила Черенько, доктор економічних наук та завідувач відділу Інституту демографії та соціальних досліджень.
За словами експерта, за два роки повномасштабної війни бідність у країні збільшилася майже вдвічі. Особливо важко доводиться жителям північних областей – Чернігівській та Сумській. У великих містах на кшталт Києва, Харкова та Дніпра злидні зросли, але не так сильно.
Найменші рівні бідності спостерігаються у Києві, Закарпатті та Чернівецькій області.
"У 2021 році людей, які мають доходи на такому рівні, у нас було 1,3%. Фактично в межах статистичної похибки. Якби не повномасштабна війна, то 2023 року ми взагалі цю цифру не зафіксували б . Але в 2023 році таких людей виявилося майже 9%, відбулося семиразове зростання", – сказала Людмила.
Гороскоп на 20 грудня: що очікувати кожному знаку і як використати момент
Зима все-таки прийде: синоптикиня розповіла про погоду в останні тижні грудня
Графіки відключення світла не підходили українцям: як все змінить нова система
Українці у грудні отримають останню пенсію: деталі жорстких обмежень від ПФУ
За даними Світового банку, через війну кількість українців, які живуть за межею бідності, збільшилася на 1,8 мільйона людей порівняно з 2020 роком. Основною причиною цього зростання стало масове скорочення робочих місць: більш як 20% працездатного населення втратили роботу.
Головним викликом залишаються питання безпеки та закінчення війни, проте українська економіка продовжує адаптуватися, незважаючи на такі складнощі.
Нагадаємо, бідність переросла у злидні: інфляція призупинила зростання пенсій в Україні
Раніше ми писали про те, що українці хочуть заклеїти вікна реабілітаційного центру для військових: не хочуть бачити людей без ніг і рук
Крім того, Знай.ua повідомляв, якщо на карті немає особистих грошей: чи можуть списати штраф від ТЦК з кредитного ліміту