Національний банк України випустив унікальну пам’ятну монету під назвою "Цифрова держава", яка присвячена досягненням країни у сфері цифрових технологій та інновацій.

Ця монета має незвичну квадратну форму, виготовлена зі срібла 999 проби й номіналом у 10 гривень. Її тираж обмежений — лише 7500 екземплярів, а в обіг вона була введена 13 грудня 2024 року, пише Національний банк України.

На аверсі монети зображений малий Державний Герб України, розташований у центрі стилізованої електронної мережі. Ця композиція символізує Україну як сучасний цифровий простір, де всі сфери життя громадян поєднані за допомогою технологій. У мережі також можна помітити елементи, що символічно об'єднують захід, схід, північ і південь країни під одним гербом. Це підкреслює ідею технологічної єдності та прогресу.

Ескіз герба, фото: Telegram

На зворотному боці монети розміщена стилізована карта України, складена з елементів двійкового коду. У цьому цифровому дизайні прихована назва держави — "Ukraine". У нижньому правому куті також розташований напис "Цифрова держава", який завершує образ монети.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 19 грудня: прогноз для всіх знаків, приправлений добрими емоціями

Виплати від ООН, соціальна пенсія та пільги: види допомоги для пенсіонерів у 2025 році

Нові вимоги з 1 січня: ПФУ попередив українців

В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."

Показати ще

Квадратні 10 гривень. Фото Наше місто

Ця квадратна монета стала ще одним прикладом того, як Україна йде в ногу з сучасними технологіями, а також символом її амбіцій у розвитку цифрової держави. Унікальний дизайн і обмежений тираж роблять її справжнім витвором мистецтва та цінною знахідкою для колекціонерів.

Раніше ми повідомляли, від 2 копійок до 1 гривні: які монети можна дорого продати.

Мінімум 2000 грн, максимум 14 000 грн: на яких монетах можна заробити - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, ціна однієї з цих пам'ятних монет в Україні злетіла у 16 ​​разів, інша – у 39: як "продатися" з вигодою?