У 2025 році Україна та Німеччина запустять спільний проєкт для повернення українських біженців на батьківщину. Згідно з планами, біженцям запропонують роботу в оборонній промисловості, а керуватиме проєктом нове Міністерство національної єдності України.
Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив стурбованість щодо низького рівня працевлаштування українських біженців і обговорив це питання з президентом України Володимиром Зеленським.
З початку війни в Україні понад 1,12 мільйона українців отримали тимчасовий захист у Німеччині. Там біженцям надають медичну допомогу, житло та частково покривають комунальні витрати. Крім того, вони мають можливість здобути освіту або пройти курси німецької мови, а також працевлаштуватися. У 2024 році розмір виплат для біженців збільшили на 12%.
Мобілізація чоловіків похилого віку: чи припинять виплачувати пенсію
Пенсіонерам виплатять 3000 гривень: хто зможе отримати грошову допомогу
Ухилянтам готують посилені санкції від ТЦК
Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
Німеччина активно працює над працевлаштуванням українців, і результати вже є: у 2024 році близько 38% працездатних українських біженців знайшли роботу. Міністерство національної єдності України, яке було створене в 2024 році, очолив Олексій Чернишов.
Нагадаємо, українських біженців позбавлять притулку у Європі: втікали з безпечних регіонів
Раніше ми писали про те, що Німеччина продовжує приймати українців: нові терміни тимчасового захисту
Крім того, Знай.ua повідомляв, Німеччина готує нові правила українцям: торкнеться виплат, житла та права перебування