Українці, які через війну виїхали за кордон, поступово починають повертатися, але не через фінансові стимули. Як зазначає експертка Людмила Черенько, більшість біженців виїхали з вразливих категорій: мами з дітьми, пенсіонери.

В європейських країнах вони отримують кращі соціальні умови та виплати, але це не головна причина їхнього повернення.

Причини повернення біженців
Черенько наголошує, що поки європейські країни ставляться до українців лояльно. Багато з них мають безкоштовне житло та фінансову підтримку без обов'язкових умов, наприклад, працевлаштування чи виконання певної кількості годин роботи. Проте експертка вважає, що така підтримка є тимчасовою і з часом вимоги стануть жорсткішими.

Українські біженці / фото: Visit Ukraine

Повернення через професійні перспективи
Ті, хто в Україні мав гарну кар’єру чи спеціалізацію, в Європі часто змушені працювати на некваліфікованих посадах. Це мотивує їх повернутися, коли ситуація вдома стане стабільнішою. До того ж багато людей, які залишили Україну в перші дні війни, вже інакше сприймають ризики. В Україні вони звикли до небезпеки, тоді як за кордоном навіть новини про обстріли викликають шок.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 17 грудня: кава, терпіння і трохи підказок від зодіакальних сил

Вся техніка погорить під час дії графіків відключення світла: українців попросили зробити це

"Тисячу Зеленського" можна отримати без "Дії": що треба робити

НБУ терміново вилучає купюри 50 та 200 грн з обігу: що робити українцям і чи треба бігти в банки

Показати ще

Українці навпроти зруйнованого будинку / фото: Ukrainian World Congress

Фінансова конкуренція – не варіант
Черенько зазначає, що Україна не може конкурувати з європейськими країнами у розмірі соціальних виплат. Крім того, це було б несправедливо щодо тих, хто залишався вдома, жив під обстрілами та працював на економіку країни. Водночас вона вважає, що підтримка малого бізнесу та створення умов для розвитку могли б стати ефективним стимулом для повернення українців.

Українці, кав'ярня, фото із соцмереж

Хто хотів повернутися – вже вдома
На думку експертки, більшість тих, хто мав сильне бажання повернутися, вже це зробили. І дійсно, значна кількість людей повернулася в Україну, хоча війна ще триває.

Раніше ми повідомляли, біженці масово повертатимуться додому з Чехії: жити там стало занадто дорого, а допомогу скоротили.

Українцям у Європі затягнуть гайки: на соціальну допомогу вже не проживеш - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, Австрія припинить виплати українським біженцям, але вибірково: кому не пощастить.