В Україні триває опалювальний сезон, а синоптики прогнозують значне зниження температури. Основним питанням залишається, чи вистачить запасів газу в підземних сховищах, щоб забезпечити стабільне теплопостачання до весни.

За даними Нафтогазу, у 2024 році компанія видобула понад 13,5 млрд кубометрів газу, а в підземні сховища закачали близько 12,9 млрд кубометрів. Проте експерти, як-от Сергій Макогон, сумніваються у реальності цих показників, повідомляється в Нафтогаз.

"Нафтогаз", скріншот: YouTube

Вони зазначають, що частина газу є буферною, а фактичні доступні обсяги менші — близько 7,75 млрд кубометрів. Це може стати проблемою, особливо якщо морози триватимуть довго.

"Проблема в тому, що, на жаль, Нафтогаз мало закачав газу, недостатньо закачав ресурсу у підземні сховища газу. І тому ми бачимо, що вже зараз по всій Україні, а зима лише почалась, вже тисячі, десятки тисяч будинків (де є централізоване опалення) чи не опалюються, чи опалюються недостатньо. Це відбувається через те, що велика економія газу через певний дефіцит", — розповів Фокусу Володимир Омельченко.

Популярні новини зараз

"Укренерго" і ДТЕК вводять нову систему графіків відключення світла

Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують

Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди

В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."

Показати ще

Енергетичний експерт Володимир Омельченко також каже, що нинішніх запасів газу недостатньо, а вже зараз деякі будинки не отримують повноцінного опалення.

Причинами називають дефіцит газу та проблеми в роботі теплокомуненерго. В результаті багато українців змушені використовувати електрообігрівачі, що додатково навантажує енергосистему.

Нагадаємо, у розпал зими українці можуть залишитися без опалення: стан критичний

Раніше ми писали про те, що українцям відповіли, скільки доведеться платити за квадратний метр тепла: ціни за типом опалення

Крім того, Знай.ua повідомляв, будемо у теплі, але без грошей на їжу: централізоване опалення може різко подорожчати