Законопроєкт №12294, який передбачає правоохоронцям можливість розкривати поштові відправлення, спрямований на уточнення правової термінології та не несе нових загроз для чесних громадян.
Основна мета закону – робота в рамках кримінального розслідування, а масового розкриття листів чи посилок не планується.
Про це повідомив Володимир Мартиненко, колишній радник міністра внутрішніх справ, повідомляє Київ24 . За його словами, для проведення такої процедури необхідне схвалення судді, а слідчий має обґрунтувати необхідність її проведення.
"Для добропорядних громадян нічого не змінюється. Закон лише уточнює термінологію та порядок дій у рамках використання поштових відправлень у процесі розслідування" , - пояснив Мартиненко.
До 20 грудня потрібно встигнути: хто має відвідати ТЦК
З 1 січня 2025 року отримуватимуть надбавку до пенсії: кому зі стареньких пощастить
Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди
Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги
Що передбачає законопроєкт?
Ініціативу було запропоновано групою депутатів, серед яких представники партії "Слуга народу" - Максим Павлюк, Сергій Йонушас та В'ячеслав Медяник. Вони пропонують внести зміни до статті 258 Кримінально-процесуального кодексу, додаючи норми щодо можливості арешту, огляду та вилучення поштових відправлень на поштових об'єктах.
Ці зміни дозволять правоохоронцям перевіряти:
- поштові картки
- дрібні пакети
- мішки "М"
- адресне розсилання
- відправлення для сліпих
- посилки
- EMS-відправлення та інші матеріали для обміну інформацією
Процедура та конфіденційність
Огляд відправлень буде можливий лише у виняткових випадках та за наявності схваленого арешту слідчим суддею. Це відбувається, коли достатньо підстав вважати, що посилки містять предмети або документи, важливі для досудового розслідування.
Якщо під час перевірки виявлено важливі для розслідування матеріали, слідчий може конфіскувати їх. У разі необхідності дотримання конфіденційності він може обмежитись копіюванням або отриманням зразків, а також застосовувати технічні засоби контролю або замінювати відправлення аналогами.
Якщо у відправленнях нічого корисного для розслідування не знайдено, їх повертають адресату. Кожне вилучення чи огляд супроводжується складанням спеціального протоколу, що фіксує процедуру та результати дій.
Нагадаємо, що взимку можна заощадити на комуналці: як прибрати пару нулів із квитанцій за електроенергію.
Раніше ми повідомляли, що увага для всіх, хто матиме газові плити: Газетки терміново звернулися до українців через холоди.