Ідея залишати школярів на другий рік через неуспішність викликала значний резонанс серед українських батьків. Освітній омбудсмен Надія Лещик запропонувала таку ініціативу, аргументуючи це необхідністю покращення якості освіти. Але замість підтримки отримала шквал критики, зокрема, через жорсткі умови, в яких навчаються діти під час війни.

Під дописом Лещик у Facebook батьки залишили десятки емоційних коментарів. Вони запевняють, що така норма створить додатковий тиск на дітей і стане новою можливістю для хабарництва серед педагогів.

"Якщо залишати дитину на другий рік, то нехай і вчителів карають за невиконану роботу. Бо виглядає це як ще один спосіб змусити батьків платити гроші", – обурюються українці.

Школярі. Фото: скриншот youtube

Особливе невдоволення викликає ідея реалізовувати такі зміни в умовах війни. Батьки нагадують про постійні тривоги, відсутність світла, стрес і уроки в темряві, через що діти вже перебувають у складних обставинах.

Популярні новини зараз

Нові вимоги з 1 січня: ПФУ попередив українців

Боржників за комуналку гарненько "потрусять": доведеться погасити платіжки ще й доплатити

"Дайте більше грошей за те, що стали гіршими": українці розлютилися через підвищення тарифів "Київстару" на 40%

"Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю

Показати ще

У своїх коментарях батьки нагадують про нелегке життя школярів у прикордонних регіонах. Постійні сирени, блекаути і дистанційне навчання не сприяють високій успішності.

школа

"Замість того, щоб карати дітей, подумайте, як забезпечити їм гідні умови для навчання. Бо виглядає, що ваше завдання – не допомогти, а добити їх остаточно", – пишуть обурені українці.

Лещик пояснила, що її ініціатива спрямована насамперед на тих дітей, які мають великі прогалини в навчанні через тимчасову окупацію або життя за кордоном. Вона зазначає, що законодавство наразі не дозволяє залишати школярів на повторне навчання, навіть якщо вони фактично не відвідували школу протягом кількох років.

"Це необхідно, щоб учні мали рівний доступ до освіти", – наголосила Лещик.

Нагадаємо, директорів шкіл зобов'язали писати листи в поліцію: про що мають повідомляти

Раніше ми розповідали, що старшокласникам оголосили терміни НМТ-2025: коли здаватимуть найголовніші іспити року

Також, реформування освіти: що чекає на студентів та викладачів