Для отримання відстрочки військовозобов'язаний має написати заяву та подати до ТЦК відповідні документи. Проте трапляються випадки, коли громадян мобілізують, незважаючи на надані документи.
Як діяти у подібній ситуації, пояснив адвокат Роман Лихачов у коментарі виданню "Телеграф".
За словами правозахисника, військовозобов'язаним рекомендується подавати до ТЦК заяву на відстрочку та пакет відповідних документів поштою рекомендованим листом з описом та зворотним повідомленням про вручення або електронною поштою. Це стосується випадків, коли відстрочку потрібно продовжити через закінчення її терміну дії.
Роман Лихачов пояснив, що такий підхід дозволить зафіксувати факт подання заяви на розгляд комісії. Якщо ТЦК видадуть "бойову" повістку без урахування поданої заяви, то військовозобов'язаного будуть підстави для звернення до суду.
Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують
Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги
Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
"Зазвичай представники ТЦК у суді стверджують, що не були поінформовані про підстави для відстрочки й не отримували заяву від особи", - зазначив правозахисник.
Якщо буде доказ, що заяви та документи на відстрочку подавалися належним чином, то суд буде зобов'язаний розглянути позов громадянина.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, перевірка документів на блокпості: що має право вимагати поліція.
Також наш портал інформував, незаконні штрафи від ТЦК: коли можна уникнути адмінвідповідальності.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, на додачу до штрафу – реальний термін: у яких випадках ухилянти можуть потрапити за ґрати.