Мобілізація в Україні проводиться з урахуванням віку та досвіду військовозобов’язаних, що дозволяє максимально ефективно комплектувати підрозділи різного спрямування. Про це розповів Сергій Монукало, начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного ТЦК та СП.
Згідно з озвученими даними, основний принцип розподілу військовозобов’язаних полягає у врахуванні вікових характеристик.
- До 45 років: Переважно спрямовують до штурмових підрозділів, які виконують бойові завдання на передовій.
- Понад 45 років: Частіше потрапляють до підрозділів забезпечення, артилерійських і інженерних військ, а також структур Сил оборони, таких як Національна гвардія, Держслужба та прикордонні війська.
Сили оборони України Facebook / Генеральний штаб ЗСУ
Близько 90% мобілізованих проходять навчання у спеціалізованих центрах, навіть якщо раніше служили в армії. Лише військовозобов’язані, які не більше 10 років тому проходили службу, можуть одразу потрапити до військових частин за умови придатності за станом здоров’я.
Монукало пояснює, що різниця в активності мобілізації між регіонами пов’язана із чисельністю військовозобов’язаних у реєстрах. Наприклад, Сумщина має більше зареєстрованих військовозобов’язаних, ніж деякі західні області, тому мобілізація може виглядати активнішою.
Мобілізовують навіть заброньованих: юрист пояснила причини
Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації
У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше
Мобілізація у квітні набере обертів: кого з чоловіків ТЦК "візьмуть на приціл"
Мобілізація нині здійснюється за допомогою автоматизованої системи "Оберіг", яка дозволяє враховувати потреби конкретних підрозділів та регіонів. Наприклад, якщо у Запорізькій області є більше військових частин, які потребують доукомплектування, це безпосередньо впливає на обсяги мобілізації у цьому регіоні.
Нагадаємо, нові умови бронювання від мобілізації: кого не врятує навіть висока зарплата
Раніше ми розповідали, що 18-річних категорично не можна мобілізувати: експерт вказав на неприйнятність ідеї
Також, що станеться, якщо українці не покажуть ТЦК військовий квиток: "Зараз буде..."