Командир 1-го окремого штурмового батальйону імені Дмитра Коцюбайло "Да Вінчі", Дмитро Філатов (позивний "Перун") заявив, що Україна надто пізно почала залучати засуджених до служби в армії. На радіо NV він поділився думкою, що це можна було зробити набагато раніше.
"На мою думку, тут можна було набагато простіше вчинити. Можна було дати можливість раніше засудженим зробити свій вибір. Це одне з рішень, яке було ухвалено трохи із запізненням."
Перун розповів, що в Україні довго точилися суперечки про те, чи потрібно давати шанс засудженим спокутувати провину на полі бою. Тим часом росіяни, за його словами, не гаяли: у них злочинцям пропонують контракт ще на стадії досудового слідства.
У нас же людина спочатку потрапляє до СІЗО, чекає на слідство, суд, і тільки потім може піти в армію.
Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги
Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"
ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації
Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
"Хоча на даний момент є дуже велика кількість осіб, які перебувають у СІЗО, під слідством перебувають, і хочуть потрапити, в тому числі і в наш батальйон", – розповів він.
За словами командира, у його батальйоні вже є дві роти, укомплектовані засудженими. Ці солдати служать нарівні з рештою – їхні завдання залежать від рівня підготовки та морально-психологічних якостей.
"Засуджені – це останні добровольці в Україні. Тому що всі кого мобілізують – вже немає серед них людей, які добровільно приходять у військовому маті та кажуть: я хочу захищати державу. А засуджені самостійно вирішують, що хочуть потрапити в армію", – сказав Перун.
Чому це важливо?
"Зараз у противника тільки контрактники. На даному етапі мобілізація відкрита не проводиться. Проводиться прихована, але це приховане – це спонукання населення до укладання контракту. Одним із важелів є саме виплата грошової винагороди", – сказав він.
Ми також повинні знаходити нові шляхи для зміцнення своїх сил.
Нагадаємо, ТЦК можуть забрати військовий квиток та видати "новий": депутатка вказала на сотні скарг
Раніше ми писали про те, що не розформують і не відправлять на фронт: у Раді заявили, що від ТЦК більше користі в тилу
Крім того, Знай.ua повідомляв, пара суддів більше року "мучала" батьків загиблих героїв примхою поставити гігантський пам'ятник поруч із тілами їхніх синів