В Україні тривають дискусії навколо можливості мобілізації жінок. Начальник Черкаського ТЦК і СП Олег Тимошенко наголошує: жінки повинні мати право на мобілізацію, але у 2024 році тотального призову українок не планують.
За його словами, важливо забезпечити "відкриті можливості" для вступу жінок на службу, проте наголошувати на примусовій мобілізації не варто.
Тимошенко визнав, що українкам уже вручали повістки. Це відбувається в рамках військового обліку, зокрема для тих, хто має військову спеціальність. Проте про обов’язкову мобілізацію поки не йдеться.
"Ми вручали і вручаємо повістки. Але це не мобілізація, а переважно повістки для взяття на облік", — зазначив Тимошенко.
Краще не беріть 500 гривень у касирів: українців попередили про небезпеку, і навіть банк не допоможе
Відключення світла по-новому: українцям готують кардинальні зміни
Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Ваш борг зросте, навіть якщо не користуєтеся грошима: клієнти ПриватБанку прокидаються з новими сумами на рахунку
Думки щодо мобілізації жінок розділилися. Підполковник ГУР Андрій Савенко вважає, що цей процес має бути суто добровільним. За його словами, якщо українські жінки підуть до армії примусово, тоді суспільство може втратити довіру до цього рішення, особливо з огляду на ухилення від служби частини чоловіків.
Народна депутатка Соломія Бобровська називає дискусію навколо мобілізації жінок маніпулятивною. Вона сумнівається, що такий крок суттєво посилить армію.
Українська армія вже інтегрувала тисячі жінок, які служать добровільно та мають високу мотивацію. Експерти наголошують: для успіху залучення жінок потрібні не примус і повістки, а створення сприятливих умов для служби — від забезпечення до можливості поєднувати службу та родинні обов’язки.
Нагадаємо, повістка вважається врученою: адвокат пояснив нюанси мобілізації
Раніше ми розповідали, що ухилянти намагаються прикинутися дурниками: ТЦК розкусує за 5 хвилин
Також, викорінення "бусифікації": українцям обіцяють змінити підход до мобілізації