Україна розпочала отримувати інформацію про закордонні банківські рахунки своїх громадян у межах міжнародної угоди про автоматичний обмін податкової інформації.
Як повідомив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, уже зібрано дані про 500 тисяч рахунків українців за кордоном, пишуть Новини.LIVE.
"Ми вже маємо звіти про рахунки наших громадян у різних країнах. Йдеться про ті рахунки, де сума перевищує 200 тисяч євро. Ці дані надходять до України відповідно до міжнародних домовленостей"
Щодо подальших дій, які можуть бути вжиті стосовно цих рахунків, чиновник зазначив, що це питання залишається у компетенції Податкової служби.
"Податкова має займатися цим, і нехай вони вирішують, як діяти далі"
Відстрочка від мобілізації без візиту до ТЦК: кому дали унікальний шанс
Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати
Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу
ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації
Мета такого обміну податковою інформацією — забезпечити прозорість фінансових операцій громадян і виявляти можливі порушення податкового законодавства. Система автоматичного обміну дозволяє отримувати детальну інформацію про суми на рахунках, їхні рухи та власників.
Цей процес — важливий крок у боротьбі з ухиленням від сплати податків, особливо в умовах, коли українська економіка стикається з великими викликами. Чиновники наголошують, що інформація про рахунки дозволяє посилити контроль за доходами громадян і поповнити бюджет країни за рахунок тих, хто приховує свої статки.
Таким чином, автоматичний обмін податковою інформацією відкриває нові можливості для виявлення фінансових порушень і допомагає державі краще розуміти фінансову активність своїх громадян за кордоном.
Раніше ми повідомляли, Михайло Бурдейний: король митниці продовжує процвітати попри корупційні скандали.
Як перевозити готівку та уникнути штрафів при виїзді з України - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, доведеться заплатити штраф "за заначку": коли доведеться віддати 20% суми.