Українські водії вже найближчими тижнями відчують суттєве підвищення цін на АЗС. Експерт паливного ринку Дмитро Леушкін назвав три основні причини цього, наголосивши, що підвищення цін буде неминучим.

Однією з ключових причин є впровадження щомісячного авансового податку для автозаправних станцій у розмірі 60 000 гривень. На думку Леушкіна, власники АЗС не будуть покривати ці витрати самостійно, а перенесуть їх на споживачів. У результаті ціни на пальне можуть зрости приблизно на 1 гривню за літр.

АЗС. Фото: скрін youtube

Додатковим фактором подорожчання є запровадження обов’язкового формування мінімальних запасів пального. Це потребує значних фінансових вкладень, що знову-таки вплине на кінцеву вартість продукції. За прогнозами, це підвищить ціну ще на 1–1,5 гривні за літр.

1 січня 2025 року почне діяти черговий етап підвищення акцизів, затверджений раніше. Це може стати найбільшим ударом для споживачів, адже очікується, що ціни на АЗС зростуть ще на 4 гривні за літр.

Популярні новини зараз

Українці масово відмовляються від кешбеку: банки назвали умови закриття карток

"Дайте більше грошей за те, що стали гіршими": українці розлютилися через підвищення тарифів "Київстару" на 40%

Пенсіонерів змусять платити за проїзд у громадському транспорті

Інвалідам, УБД та навіть пенсіонерам: українців двічі на тиждень безкоштовно забезпечать продуктами, як отримати

Показати ще

Загальне підвищення вартості пального може скласти 6–6,5 гривні за літр. Це значно вплине на бюджет як пересічних автомобілістів, так і підприємств, які залежать від автотранспорту. Подорожчання пального традиційно призводить до зростання цін на товари та послуги, адже витрати на логістику також збільшуються.

Нагадаємо, автівка стане недозволеною розкішшю: ціни на пальне формуватимуть по-новому

Раніше ми розповідали, що у Мінфіні спрогнозували, що буде з цінами на бензин: водії можуть видихнути

Також, вартість газу доведе водіїв до інфаркту: 40 гривень стане лише початком