Якщо військовозобов'язаний громадянин не з'явився по повістці й отримав штраф, то ТЦК мають право повторити процедуру. У разі ігнорування другої повістки може бути виписано ще один штраф, а особа оголошена в розшук.
Однак є обов'язковий порядок дій, яких зобов'язані дотримуватись представники ТЦК. Про це розповів юрист Владислав Дерій.
Якщо військовозобов'язаний громадянин отримав штраф від ТЦК, він має ряд прав, у яких його не можуть обмежити. Зокрема:
- ознайомитись з матеріалами справи;
- подати пояснення причин неявки та докази;
- скористатися юридичною допомогою адвоката;
- оскаржувати постанову.
Я не збираюся підписувати обвинувальні акти, якщо доказів нема, - Юрій Луценко про Бойка
Дві пенсії замість однієї: кого потішать додатковими грошима у наступному році
Банки планують посилити обмеження на грошові перекази
Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Юрист Юрій Айвазян пояснив, що повторні штрафи від ТЦК у разі ігнорування повісток – не є порушенням. Однак у деяких випадках дії ТЦК можна оскаржити у суді. Наприклад, якщо особа не була належним чином повідомлена про місце та час розгляду справи про накладення адміністративної відповідальності.
"Звичайно, якщо ви не з'явилися за повісткою перший раз, вас можуть викликати другою повісткою повторно. Також можуть притягнути до адмінвідповідальності за неявку в обох випадках. Це не буде порушенням закону з боку ТЦК", - зазначив фахівець.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, "Ловлять, але не вчать": військова пояснила дефіцит у ЗСУ, незважаючи на жорстку мобілізацію.
Також наш портал інформував, "Ми народжені для війни": військова наполягає на мобілізації жінок.
Крім того, ми писали, обійдуться без участі ТЦК: кому дали право мобілізувати чоловіків.