До 2030 року система вищої освіти в Україні зазнає масштабних змін. Про це розповів заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".

Реформа передбачає скорочення кількості закладів вищої освіти, їхню модернізацію та перепрофілювання. За прогнозами, із 151 державного університету, 121 з яких зараз підпорядковані МОН, та майже 90 приватних закладів до 2030 року залишиться близько сотні.

Головна мета реформи – підвищення якості освіти та адаптація українських університетів до сучасних світових стандартів. Згідно з новою моделлю, всі ЗВО в Україні поділять на три типи.

ВНЗ. Фото: ZN, ua
ВНЗ. Фото: ZN, ua

Перший тип – класичні університети. Вони стануть центрами науки й освіти, де розвиватимуться програми гуманітаристики, соціальних наук і природничих спеціальностей. Часто в таких університетах функціонуватимуть автономні медичні факультети чи інститути. Наукова інфраструктура класичних ЗВО буде однією з найсильніших, і понад 40% студентів складатимуть магістри та аспіранти.

Популярні новини зараз

Українці у грудні отримають останню пенсію: деталі жорстких обмежень від ПФУ

Нові графіки відключення світла: ДТЕК все пояснило

Українцям змінять платіжки за газ: які зміни знову чекають людей

В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."

Показати ще

Другий тип – прикладні університети, які співпрацюватимуть із бізнесом. У них основну увагу зосередять на практичних дослідженнях і дуальних програмах, що поєднують навчання в аудиторіях із роботою на виробництві. Такі заклади готуватимуть фахівців, готових одразу

Університет, скріншот відео

включатися в ринок праці.

Третій тип – світоглядні академії, які існуватимуть у форматі Liberal Arts або художніх і музичних закладів. Їхньою метою буде не тільки підготовка фахівців, а й формування широкого світогляду у студентів. Приклади таких закладів уже є: Острозька академія, Києво-Могилянська академія, Український католицький університет.

Реформа також передбачає посилення конкуренції між університетами, що має стимулювати підвищення якості освіти. Нова структура дозволить забезпечити студентів більш індивідуальними траєкторіями навчання та значно розширить вибір програм.

Нагадаємо, у школах можуть зникнути математика та природознавство: у чому причина

Раніше ми розповідали, що сучасна профорієнтація у школах: якою вона має бути та що мають знати батьки

Також, українців навчатимуть правосуддю з дитинства: у школах з'являться нові дисципліни