Україна запускає амбітну реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яка має зробити процес медогляду для військовозобов'язаних справедливішим.

Система, яка існує сьогодні, має свої мінуси: з одного боку, вона дозволяє деяким ухилятися від служби, а з іншого – не завжди запобігає попаданню в армію тих, хто за станом здоров'я не повинен бути покликаний.

Щоб виправити ці недоліки, Міністерства оборони та охорони здоров'я України анонсували реформу, яка проходитиме у три етапи та завершиться до листопада 2025 року.

Медогляд військовозобов'язаних, скріншот з відео

Головним нововведенням стане поділ роботи комісії на два блоки: медичний та адміністративний. Лікарі тепер діагностуватимуть, а інші фахівці займуться аналізом анонімних даних з медоглядів. Це виключить будь-яку можливість маніпуляцій та підвищить об'єктивність.

Популярні новини зараз

Автівка стане недозволеною розкішшю: ціни на пальне формуватимуть по-новому

Пенсіонери отримають додаткові гроші напередодні свят: скільки доплатять

Працюй або жебракуй: пенсіонерів поставили перед вибором

"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу

Показати ще

Ще одна важлива зміна: військовозобов'язані більше не будуть змушені звертатися до ТЦК. Натомість вони зможуть обрати лікарню для проходження медогляду, а всі дані автоматично завантажуватимуться в систему Електронної охорони здоров'я і далі – в оновлену медичну інформаційну систему ЗСУ.

Військовозобов'язані проходять ВЛК. Фото: youtube

Також запроваджується нова система анонімності: члени ВЛК не знатимуть, чиї дані вони розглядають, що виключить корупційні схеми. Усі дані фіксуватимуться з цифровими підписами, що спростить контроль та зробить роботу ВЛК доступнішою для правоохоронців.

Як заявила Катерина Чорногоренко у Facebook, заступник міністра оборони з цифровізації, головна мета реформи – повернути довіру громадян до системи, зробивши процес медогляду більш прозорим та захищеним. Реформа не лише підвищить ефективність, а й зміцнить довіру до армії, забезпечуючи більше справедливості та надійності для кожного громадянина.

Нагадаємо, штрафи ТЦК заженуть у боргову яму: які порушення коштують найдорожче

Раніше ми писали про те, що чоловіків чекають у ТЦК до 5 лютого: за ігнорування покарають

Крім того, Знай.ua повідомляв, вимоги до проходження ВЛК змінено: що чекає на українців під час медогляду