В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, запроваджені у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії. Призову підлягають чоловіки віком від 18 до 60 років, які отримують повістки. У воєнний час, як і в мирний, в країні діють встановлені правила військового обліку, яких мають дотримуватися всі військовозобов’язані.

Проте є випадки, коли ці правила порушуються, і за це передбачені штрафи. Заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко під час Ukrainian Outsourcing Summit повідомила, що за порушення військового обліку передбачений штраф у розмірі від 17 000 до 25 000 гривень, пише 24tv.

Чоловік, який проходить ВЛК

Наразі сплатити ці штрафи можна лише у відділеннях банків, отримавши квитанцію в ТЦК. Однак, за словами Черногоренко, у Міноборони працюють над тим, щоб зробити цей процес зручнішим.

Планується, що функція оплати штрафів за порушення правил військового обліку стане доступною в мобільному додатку «Резерв+». Це дозволить уникнути необхідності особистого відвідування ТЦК та спростить процес сплати.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів заженуть у злидні: встановили недосяжні умови для гідної пенсії

ПФУ проведе перевірку пенсіонерів: хто отримає більше

У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше

Залишиться тільки жебракувати: від України вимагають підвищення тарифів

Показати ще

ВЛК. Фото: imagedeliveryt

Якщо штраф буде сплачений добровільно через «Резерв+», передбачатиметься знижка у 50%, за аналогією з системою оплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Черногоренко сказала, що технічна можливість для реалізації цієї функції в застосунку вже є. Законопроєкт, який регламентує таку можливість, розглядається у Верховній Раді.

Верховна Рада України, скріншот: Youtube

Якщо його ухвалять до кінця 2024 року, то вже на початку 2025 року українці зможуть оплачувати штрафи за порушення військового обліку в електронному форматі.

Нагадаємо, зниження мобілізаційного віку: вимагають призивати відразу з 18 років

Раніше ми писали про те, що медогляд для обмежено придатних: коли треба пройти ВЛК і чому це важливо

Крім того, Знай.ua повідомляв, правила ВЛК кардинально змінилися: кого не звільнять від мобілізації