Українці, які порушили правила військового обліку та мобілізації, можуть не лише отримати штраф, а й втратити право керувати автомобілем на строк до 5-7 років. У яких випадках це можливо, пояснює "Юридичний Телеграм".
У законі про посилення мобілізації прописано обмеження у праві керування транспортним засобом. Вони можуть застосовуватися, якщо людина не з'явилася до ТЦК та СП добровільно або за порядок денним для оновлення даних.
Ці санкції можуть бути введені лише за рішенням суду, після відповідного звернення ТЦК. Попередньо порушник потрапляє у розшук та його спробують доставити до ТЦК та СП співробітники поліції. Якщо ухилянта не вдається розшукати – далі суд та санкції.
Якщо водію обмежать у праві керувати транспортним засобом, то обмеження діятимуть доти, доки громадянин не виконає вимоги та не з'явиться до ТЦК.
Пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки
Сенсаційне підвищення чи марна надія: що чекає прожитковий мінімум у 2025 році
Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації
ПФУ проведе перевірку пенсіонерів: хто отримає більше
МВС та Мін'юст погодили свої дії у разі, якщо після впровадження санкцій громадянин продовжить користуватися автомобілем. Так, якщо його спіймають, наприклад, на блокпості, то покарання посилиться – його позбавлять прав на строк від 3 до 6 місяців та випишуть штраф у розмірі 20 400 гривень.
При повторному порушенні людині можуть заборонити керувати автомобілем терміном до 5-7 років, а також змусять заплатити 40 800 гривень штрафу. В окремих випадках допускається конфіскація транспортного засобу.
Раніше портал Знай повідомляв, ТЦК дивуються відсутності мотивації у чоловіків: "Можуть прийти безпосередньо".
Також наш портал інформував, менше років – більше шансів на демобілізацію: у Раді хочуть знизити вік військових резервістів.
Крім того, ми писали, масова мобілізація може обернутися крахом держави: експерт пояснив небезпеку, що повисла над Україною.