Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які уважно стежать за соціально-економічною ситуацією в Україні, є дуже важлива інформація. Експерти допомогли розібратися у важливому питанні – чому українські міста можуть залишитися без світла та тепла взимку.

Виявляється, що в Україні встановлено лише 35 із 91 отриманих газопоршневих установок (ГПУ), які мають забезпечувати резервне енергопостачання критичної інфраструктури під час блекаутів.

Про це стало відомо завдяки повідомленню експерта у сфері енергетики та ЖКГ, голова "Союзу споживачів комунальних послуг" Олег Попенко.

Генератор, скріншот: YouTube

"Нам дали 91 установку, ми на сьогодні встановили 35 або встановимо до кінця року 35. У багатьох містах просто немає грошей на те, щоб їх підключити. Тобто вони є у містах, але вони не підключені", - зазначив експерт.

Популярні новини зараз

"Сюрприз" під ялинку: з 1 січня подорожчають одразу три комунальні послуги

Повістка змусить йти до ТЦК, а не у суд: в ухилянтів відібрали останню лазівку

Українцям дали шанс збільшити "Тисячу Зеленського" ще на 100 грн: як отримати бонус

Перший день зими принесе українцям підвищені пенсії: хто опинився у списках ПФУ та ООН

Показати ще

За його словами, ситуація критична у деяких обласних центрах.

"Суми взагалі ГПУ не отримали. Я не знаю, чим вони там займалися, але там взагалі нічого не дали. У них немає ГПУ. Обласна влада сказала, що вони отримали там шість чи вісім генераторів. Але це нічого для двохсоттисячного міста", - наголосив Попенко.

При цьому експерт навів позитивний приклад Хмельницького, де ще 2009 року почали закуповувати таке обладнання.

Українці без світла, скріншот: YouTube

"У Хмельницькому чомусь подумали про те, що треба ГПУ купувати у 2009 році. І у них зараз все нормально – коли немає електроенергії, включається ГПУ, все працює", – зазначив він.

На думку експерта, місцева влада має виділяти до 10% міського бюджету на потреби ЖКГ, включаючи встановлення резервних джерел харчування.

Українці без світла, скріншот: YouTube

"Це питання виживання міст. Потрібно трохи напружити депутатів, щоб вони на своїй комісії розглянули питання про виділення коштів. Це дозволить забезпечити роботу критичної інфраструктури навіть за відключення електроенергії", - підкреслив Попенко.

Нагадаємо, "золотий" кіловат: нардеп розповів, що буде з тарифом на світло.

Раніше повідомлялося, великі покупки більше не заважають: субсидії в Україні перерахували та додали одержувачів.

Також, ціни б'ють усі можливі рекорди: вершкове та соняшникова олія вже не по кишені.