В Україні військовозобов'язані громадяни проходять медичний огляд для визначення придатності до служби, зокрема на основі стану здоров’я хребта. Якщо у людини є захворювання хребта, її придатність оцінюється індивідуально за ступенем порушень функцій організму.
Захворювання хребта, такі як сколіоз, кіфоз, остеохондроз, травми чи запальні процеси, можуть стати підставою для звільнення від служби, якщо вони спричиняють серйозні порушення. Наприклад, значне викривлення хребта чи стійкий больовий синдром можуть зробити людину непридатною, пише ВРУ.
Але при незначних порушеннях, таких як ізольовані грижі чи деформації, людина може бути визнана придатною для служби у допоміжних підрозділах. У разі хірургічного лікування грижі міжхребцевих дисків людину визнають непридатною тимчасово, на строк від 6 до 12 місяців.
Після цього її придатність до служби оцінюють повторно. Рішення щодо придатності ухвалює військово-лікарська комісія на основі медичного огляду, рентгенівських знімків, КТ чи МРТ.
Злидні чи гідна старість: якою пенсією "віддячать" українцям, які працювали за копійки
"Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів
Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів
Пенсіонерам виплатять чималі гроші: майже на 3200 грн більше
Для отримання відстрочки або звільнення від служби через хворобу, військовозобов’язаний має надати довідки медико-соціальної експертної комісії. Детальний перелік хвороб, що впливають на придатність до служби, міститься у Положенні про військово-лікарську експертизу.
Нагадаємо, мобілізація та ВЛК: скільки часу насправді мають на опрацювання вашої медичної довідки
Раніше ми писали про те, що електронна ВЛК: як працюватиме нова система медичних оглядів
Крім того, Знай.ua повідомляв, позбавлення водійських прав за ухиляння від мобілізації: що треба знати