В Україні діє загальна мобілізація, і підприємства, які мають броньованих працівників, тепер зможуть переглядати їхній статус. Ця можливість відкривається завдяки новим змінам, що набудуть чинності з 1 грудня 2024 року, повідомила міністерка економіки Юлію Свириденко.
Новий механізм дозволяє підприємствам подати заявку на анулювання броні для працівників, які більше не є критичними для виконання завдань компанії. Це дає змогу замінити таких осіб на інших, більш необхідних для підтримки функціонування важливих сфер.
Процес включатиме:
- Подання документів через платформу «Дія» для підтвердження критичності підприємства.
- Щоквартальний моніторинг відповідності компаній вимогам щодо рівня зарплат, сплати податків та кількості військовозобов’язаних.працівник заводу
У разі виявлення порушень, підприємство повинно буде пояснити ситуацію. Якщо моніторинг дасть негативний результат, його критичний статус може бути анульовано.
Міністерка економіки наголосила, що новий підхід спрямований на забезпечення більшої гнучкості в управлінні кадровим потенціалом підприємств. Він дозволяє замінювати броньованих працівників, у яких зникла потреба, на більш важливих фахівців, забезпечуючи стабільну роботу критичних галузей в умовах воєнного стану.
100 доларів можуть завдати проблем при обміні: які купюри важко збути
Травневі доплати: пенсіонерам додадуть 750 гривень, але пощастить небагатьом
Гороскоп на сьогодні, 22 квітня: на кого чекає прорив у вівторок, а кому варто триматися подалі від сварок
Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Бронювання працівників — це процес тимчасового звільнення від мобілізації осіб, які працюють у критично важливих для країни сферах. Нові правила мають допомогти оптимізувати цей механізм і уникнути зловживань.
Нагадаємо: мобілізація без фронту: хто може потрапити до тилових частин
Раніше ми розповідали, чи можна уникнути мобілізації через релігійні переконання: юристи пояснили нюанси
Також, онлайн-відстрочка від мобілізації: кого стосується нова функція "Резерв+"