Через воєнний стан в Україні чоловіків від 18 до 60 років продовжують призивати на службу. Для цього вони мають пройти ВЛК, яка перевіряє їхній стан здоров’я. Іноді районна ВЛК визнає людину непридатною, але рішення передають на підтвердження до обласної або регіональної ВЛК.

Якщо районна ВЛК визнає людину непридатною до служби, це рішення має підтвердити або змінити обласна чи регіональна комісія. Для цього документи про стан здоров'я мають бути передані на обласний рівень протягом 10 днів після завершення огляду. Про це стало відомо з B2bconsult.

Мобілізація. Фото: скрін youtube

У воєнний час цей процес прискорюється, і обласні ВЛК повинні розглядати такі свідоцтва протягом п’яти календарних днів після завершення медичного огляду. Це дозволяє швидко визначити подальшу долю військовозобов’язаного.

Якщо обласні ВЛК затягують процес або не дотримуються строків, можна подати скаргу на їхню бездіяльність. Важливо правильно оформити звернення: вказати свої дані, суть проблеми, дату і підпис.

ВЛК. Фото: Youtube

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні 3 липня: неприємні сюрпризи, перешкоди у кар'єрі та несподівані витрати – прогноз для всіх знаків Зодіаку

Українців накриють масштабні перевірки в липні: кого позбавлять соцвиплат та пенсій

Вийдуть на пенсію навіть без робочого стажу: кому з українок доступний несподіваний привілей

Пенсії з 1 липня 2025 по-новому: як будуть нараховуватися бали та як це вплине на розмір пенсії

Показати ще

Скарги приймають письмово, електронною поштою чи навіть телефоном. Юристка Неллі Романенко радить активно стежити за розглядом питання, зокрема дзвонити, щоб пришвидшити вирішення.

Таким чином, якщо громадянин не згоден з затягуванням процесу чи відсутністю реакції з боку ВЛК, він має законні підстави для подачі скарги, що дозволяє відновити справедливість та прискорити процес медичного огляду.

Нагадаємо, мобілізація в Україні: які права мають батьки дітей з інвалідністю

Раніше ми писали про те, що штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Крім того, Знай.ua повідомляв, мобілізація і ВЛК: що робити, якщо медкомісія не врахувала стан