В Україні готуються запровадити механізм роботи військового омбудсмена, який дозволить військовослужбовцям, мобілізованим незаконним шляхом, відстоювати свої права. Про це повідомив народний депутат Олександр Федієнко.

"Коли механізм запрацює, військовослужбовці, які були мобілізовані силовим методом, отримають можливість звернутися до омбудсмена для захисту своїх прав", – зазначив Федієнко.

Депутат визнає, що нині країна перебуває у стані війни, а Конституція зобов’язує кожного громадянина захищати державу. Проте він наголошує: такі заходи, як "бусифікація" (насильницька мобілізація), підривають довіру до військових та дають російській пропаганді привід дестабілізувати ситуацію в Україні.

Бусифікація. фото: скрін з youtube

За словами Федієнка, скарги на незаконну мобілізацію вже надходять. Хоча він особисто не стикався з фактами примусового відправлення людей із навчальних центрів на фронт, проблема з насильницьким підходом все ще існує.

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні 4 квітня: несподівана новина може перевернути п'ятницю

Ухилянтів пропонують виловлювати: "Знайдуть щастя та відчують повноту життя"

Аномальне похолодання та снігопади: українців попередили про зміну погоди

"Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів

Показати ще

"Ми розглядали такі випадки на комітетах. Деяких керівників територіальних центрів комплектування звільнили або перевели до інших підрозділів", – підкреслив нардеп.

Він також заявив, що виступає проти "бусифікації", адже це демотивує населення та дискредитує Збройні сили України.

Запровадження військового омбудсмена стане важливим кроком для забезпечення прозорості мобілізаційних процесів та захисту прав військовослужбовців. Омбудсмен буде мати право розглядати скарги військових, фіксувати порушення та добиватися відповідальності для винних.

Нагадаємо, у мобілізації анонсували масштабні реформи: чого чекати від повісток та ТЦК

Раніше ми розповідали, що мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Також, зняття з військового обліку: все що треба знати