Під час аварійних відключень електроенергії, коли відновлюється подача струму, можуть виникати перепади напруги, які можуть пошкодити електроприлади та техніку. Щоб захистити майно і зберегти безпеку, важливо дотримуватися кількох простих, але ефективних заходів.

Це допоможе зберегти електроприлади, уникнути поломок техніки та забезпечити безпеку в умовах складної енергетичної ситуації, пише Урядовий портал.

Холодильник Фото: скрін youtube

Відключення електроприладів від мережі та використання стабілізаторів напруги

Перед відновленням світла відключіть усі прилади від мережі, щоб уникнути стрибків напруги. Для захисту техніки використовуйте стабілізатори напруги.

Популярні новини зараз

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Показати ще

Включення приладів через пів години після відновлення подачі струму

Після появи світла не вмикайте техніку одразу — зачекайте 30 хвилин для стабілізації напруги, а потім вмикайте прилади поступово.

Купівля сертифікованої техніки

Мікрохвильова піч

Купуйте техніку лише у сертифікованих продавців – це убезпечить від замикань і аварій. Дотримуйтеся інструкцій, щоб уникнути порушень норм експлуатації.

Контроль за використанням обігрівачів і генераторів

В умовах холодів або при відсутності електрики багато хто використовує обігрівачі та генератори. Однак важливо контролювати їх використання. Не можна залишати обігрівачі без нагляду, а також не слід перевантажувати електричні мережі.

Не встановлюйте електророзетки на горючих матеріалах

Встановлення розеток чи вимикачів на дерев’яних конструкціях може спричинити пожежу. Обирайте безпечні місця для монтажу.

Не використовуйте газові плити для обігріву приміщень

Газова плита / фото: Pinterest

Не використовуйте газову плиту для обігріву оселі — це небезпечно. Таке використання може спричинити отруєння чадним газом або пожежу.

Спроби самостійно відновити електропостачання також небезпечні та можуть призвести до травм. Роботи з електрикою повинен виконувати лише кваліфікований спеціаліст.

Використовуйте електрогенератори тільки на вулиці

Генератор / фото: Pinterest

Генератори повинні працювати тільки в добре провітрюваних приміщеннях або на вулиці, оскільки вони виділяють чадний газ, який є небезпечним для здоров'я. Використовувати їх у закритих приміщеннях небезпечно і може призвести до отруєння.

Не розводьте вогонь у приміщеннях для обігріву

Розведення вогню в закритих приміщеннях, зокрема на балконі або в кімнаті, також є небезпечним. Це може призвести до пожежі та отруєння чадним газом.

Нагадаємо, обережно – це струм: українців попередили, що заборонено підключати до генераторів

Раніше ми писали про те, що українцям нагадали ще один спосіб економити на електриці: порахувати можна все

Крім того, Знай.ua повідомляв, мобільний зв'язок для літніх людей: тарифи від 60 грн, які допоможуть зекономити