Українські біженці зможуть залишатися в Німеччині до березня 2025 року. Таке рішення ухвалив уряд країни, а також внесли зміни до правил отримання допомоги, що передбачають як фінансові виплати, так і нові зобов’язання для громадян України.
З початку повномасштабної війни Німеччина прийняла понад 1,12 мільйона українців, надавши їм статус тимчасового захисту. Цей статус забезпечує право на безкоштовне житло, часткове покриття комунальних витрат, медичну та матеріальну допомогу. Біженці також мають доступ до освіти, безкоштовних мовних курсів та легального працевлаштування.
З січня розмір щомісячних виплат збільшився на 12%. Одинокі дорослі та батьки-одинаки тепер отримують 563 євро, подружні пари – по 506 євро на кожного, діти до 5 років – 357 євро, школярі 6-13 років – 390 євро, а підлітки 14-17 років – 471 євро.
Окремо передбачена підтримка для школярів: на початку навчального року родини отримують 130 євро на шкільне приладдя, а у другому семестрі – додаткові 65 євро.
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Експерт назвав 5 міст України, які взимку залишаться без світла
Окрім тоо, Німеччина запровадила обов’язкову реєстрацію автомобілів з українськими номерами, якщо транспорт перебуває на території країни понад 12 місяців. Це правило діє з жовтня 2024 року. Транспортні засоби, які знаходяться в Німеччині менше року, реєстрації не потребують.
Подовження права перебування до березня 2025 року дає українцям більше часу для адаптації в країні. Німеччина залишається однією з найбільш гостинних держав, забезпечуючи комплексну допомогу біженцям.
Нагадаємо, біженці не збираються назад в Україну: повернеться лише третина
Раніше ми розповідали, що дадуть гроші за зібрані валізи: Польща заплатить біженцям за повернення додому
Також, Польща спростила легалізацію для українців: як залишитися в країні ще на три роки