Президент України підписав закон, який затверджує нову модель проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2025 році, що стане ключовим етапом для вступників на програми бакалаврату. Ця зміна має на меті поліпшити підготовку до вступу у вищі навчальні заклади та розширити можливості для абітурієнтів, однак нововведення можуть стати як шансом, так і викликом для майбутніх випускників.

Згідно із законопроєктом, обов’язковими для НМТ 2025 року стануть три базові предмети: «Українська мова», «Математика» та «Історія України». Водночас випускники зможуть обрати ще один предмет на власний розсуд із переліку: «Іноземна мова», «Біологія», «Географія», «Фізика», «Хімія» або «Українська література». Така структура тесту спрямована на формування більшої академічної гнучкості та надає можливість обирати дисципліну відповідно до майбутньої спеціалізації.

Складання НМТ. Фото: Youtube

Міністерство освіти і науки України обіцяє незабаром розпочати громадське обговорення Порядку прийому до університетів у 2025 році, щоб дати можливість і випускникам, і освітянам підготуватися до нових правил. Це дозволить адаптуватися до змін, зважити можливості вибору дисципліни та визначити, як ці нововведення вплинуть на процес підготовки до вступу. Метою реформи є створення більш рівних умов для всіх абітурієнтів і водночас підвищення рівня академічної готовності випускників.

Нагадаємо, не лише шкільні фонди: батькам доведеться платити за поведінку дітей у школі

Популярні новини зараз

Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу

Показати ще

Раніше ми розповідали, що відмінникам доведеться постаратися: в 5-9 класах повністю змінять систему оцінок

Також вас може зацікавити, що виховання в дитсадках застаріло: педагогиня пропонує революційні методи розвитку дошкільнят