Виявилося, що батьки київських школярів дуже здивовані змінами, які вніс Уряд у харчування дітей. Лише нещодавно сніданки та обіди у школах були платними, а зараз є деякі "пільги". Після заяв чиновників, що сніданки та обіди для дітей 1-4 класів стануть безкоштовними, всі зраділи.

Але виявилося, що безкоштовними для учнів початкової школи будуть лише обіди, а за сніданки все ж таки доведеться платити. Або навпаки – сніданки будуть безкоштовними, а обіди платними.

У столичному Ліцеї №272 "Український коледж ім. В.А. Сухомлинського" у Дніпровському районі зробили безкоштовними обіди.

Про це розповіли журналісти одного з українських телеканалів.

Шкільна їдальня, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Податок на нерухомість – з кого стягнуть ще й штраф

"Нафтогаз" дозволив українцям власноруч робити дуже важливу довідку: можна зекономити тиждень

"Жодних рейдів": у ТЦК пояснили, для чого насправді приходять до кав’ярень та клубів

Показати ще

Що кажуть батьки

За словами батьків, у навчальному закладі їм повідомили, що на виконання ініціативи президента України щодо безкоштовного одноразового гарячого харчування учнів початкової школи до кінця фінансового року (листопад, грудень) рішенням педради Ліцею №272 було обрано безкоштовний обід.

"Нас поінформували, що шкільні сніданки залишаються платними. Ми все ж таки сподівалися, що діти зможуть снідати і обідати безкоштовно, але адміністрація вирішила, що такими будуть лише обіди. Діти пільгових категорій також отримуватимуть безкоштовний обід – оскільки лише одна пільга може бути безкоштовною" – розповідає Ольга, мама одного з учнів.

Батьки додають, що у шкільній адміністрації їм повідомили, що безкоштовне харчування починається з моменту надходження коштів на рахунки Ліцею. Тому батьки хвилюються, можливо, у місті виникли проблеми із фінансуванням шкільного харчування.

Шкільна їдальня, скріншот: Facebook

Що кажуть чиновники

В Управлінні освіти Дніпровської РДА зазначають, що відповідно до пункту 4 Порядку організації харчування у навчальних закладах та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затвердженого постановою Кабміну від 24.03.2021 №305 у закладах загальної середньої освіти незалежно від наявності пільгової категорії, навчальної зміни, визначеної кратності харчування учні початкових класів забезпечуються безкоштовним одноразовим харчуванням (сніданок чи обід).

"З огляду на вартість харчування, рішенням педагогічної ради Ліцею №272 "Український коледж ім. В.А. Сухомлинського" було визначено обід як тип безкоштовного одноразового харчування у закладі", – розповіла Ольга Мельникова, заступник начальника Управління освіти Дніпровської РДА.

Безкоштовним буде тільки обід

Чиновниця додає, що згідно з пунктом 4 Порядку та умов надання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів установ загальної середньої освіти у 2024 році, затвердженого постановою Кабміну від 04.11.2024 №1145, кошти спрямовуються на забезпечення одноразових навчальних закладів комунальної форми власності

"Таким чином, сніданок та обід не можуть бути безкоштовними одночасно. У ліцеї №272 "Український коледж ім. В.А. Сухомлинського" від 5 листопада 2024 року організовано безкоштовне харчування з одноразовим режимом для учнів 1-4 класів", – резюмує Ольга Мельникова.

Шкільна їдальня

Скільки грошей витрачають на харчування у Києві

А в Департаменті фінансів КМДА повідомили, що Постановою Кабміну від 4 жовтня 2024 р. № 1145 "Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів установ загальної середньої освіти у 2024 році" на забезпечення одноразових гарячих навчальних закладів комунальної форми власності для міста Києва передбачено бюджетні асигнування з держбюджету на суму майже 177 мільйонів гривень.

"24 жовтня 2024 року було прийнято розпорядження начальника КДВА № 1234 "Про розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчування учнів початкових класів установ загальної середньої освіти у 2024 році", яким розподілено бюджетні асигнування між головними розпорядниками бюджетних коштів Києві державними адміністраціями", – розповіла Катерина Поздєєва, заступник директора Департаменту фінансів КМДА.

Нагадаємо, виховання у дитсадках застаріло: педагогіня пропонує революційні методи розвитку дошкільнят.

Раніше повідомлялося, до школи більше не пустять: для батьків вигадали нові правила.

Також, не лише шкільні фонди: батькам доведеться платити за поведінку дітей у школі.