У церковному календарі це день вшанування пам'яті святителя Григорія Чудотворця, єпископа Неокесарійського.

Інші назви свята: "Григорій", "Нікон", "Зустріч Сівера", "Предзим'я". Зимовказівником день називався тому, що визначав яка буде погода настає взимку. У народі його також прозвали Сівером, оскільки в ці дні починав дмухати холодний північний вітер.

Григорій Чудотворець, фото:Храм Большое Вознесение

У минулі часи розважалися дуже цікавим способом, вони "закочували зиму". Дорослі та діти кидають один одного сніг і катаються в ньому. Колеса теж катали, то намагалися дізнатися, якою буде погода взимку. Якщо колесо далеко покотилося, то зима буде з відлигами. Дивилися і просто за погодою – до полудня показує, якою буде погода у першій половині зими, а після – у другій.

Жінкам можна провести день за в'язанням. Є повір'я, що всі речі, які пов'язали на Григорія, будуть найтеплішими. Такий одяг захищатиме від вітру, холоднечі та хвороби. Шкарпетки будуть особливо теплими і підійдуть для найсуворіших днів зими. Краще робити їх вовняними. Раніше на таку вовну навіть намовляли особливі слова і 9 разів читали "Отче наш".

Популярні новини зараз

Якщо не оновили дані в ТЦК: чи є шанс оформити відстрочку від мобілізації

Термінова повірка газового лічильника: "Газмережі" звернулися до українців

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

"Нафтогаз" закликав пенсіонерів по-новому платити за послуги

Показати ще

Також це чудовий день для господарок, він ідеально підійде, щоб передати досвід молодшому поколінню. Матері можуть навчити дочок готування, в'язання, шиття, як вести сімейні справи. Якщо є щось інше, ніж ви колись хотіли б поділитися, теж розкажіть. Так чинили і ворожки, і ворожки, навчали наступників своїм навичкам.

В'язані шкарпетки, фото: Lachat.ru

Можна сьогодні загадати бажання на гілочках дерев. Їх потрібно помітити насічкою чи ниточкою та закопати у сніг. Якщо 9 днів палиця лежить на місці, то Вищі сили ваше прохання не почули, а от якщо зникло, то ваше бажання збудеться.

Ще постарайтеся задобрити птахів та тварин. Дайте їм їжу, запустіть у будинок погрітися, побудуйте годівниці. Це допоможе їм пережити сувору зиму. Можете зробити це разом із дітьми і навчити їх так співчутті.

Годівниця для птахів / фото: depositphotos

Що не можна робити сьогодні

Розпочався Різдвяний піст, тому треба постаратися не чинити повсякденних гріхів. У церковне свято 17 листопада, як і будь-якого іншого дня, не слід гніватися, лінуватися, зневірятися, відмовляти у допомозі. Для постуючих під час посту заборонено скоромну їжу.

Серед заборон, що сьогодні не можна робити за народними прикметами – не слід вирушати у далеку дорогу, позичати гроші та ходити у брудному одязі.

Нагадаємо про Різдвяний піст-2024: коли починається, що суворо заборонено ці 40 днів і кому можна не дотримуватись.

Раніше ми повідомляли про харчування за циклами та днями на Різдвяний піст: що дозволено їсти з 15 листопада по 24 грудня.