У разі неявки за повісткою військовозобов'язаного може очікувати не лише штраф. Чи за це можуть позбавити права керувати транспортним засобом, розповіли в пресслужбі Міністерства оборони України.
Автоматично позбавляти водійських прав за ігнорування повістки та неявку в ТЦК та СП можливості немає. І загалом через такі порушення повністю позбавити права керувати автомобілем неможливо.
Проте законодавством передбачено тимчасове обмеження права керування автомобілем щодо військовозобов'язаних, які ухиляються від мобілізації.
Така санкція може бути застосована виключно за рішенням суду і лише у разі, коли ТЦК доводить факт ухилення громадянином від служби.
Абоненти "Київстар" можуть отримати безліміт майже задарма: що потрібно зробити
Стосується всіх власників газових котлів: "Газмережі" зробили важливе попередження
Чи можна взяти паперову довідку в ТЦК про відстрочку, якщо її було оформлено в "Резерв+"
Доведеться сидіти у темряві, навіть без відключень: українцям показали новий тариф на світло
"Після розгляду позовної заяви суд приймає рішення щодо тимчасового обмеження права керування транспортом винятково за умови підтвердження факту ухилення та невиконання громадянином військового обовʼязку", - йдеться у повідомленні.
Варто зазначити, що за неявку до ТЦК по повістці передбачено штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень. Якщо не сплатити його протягом 15 днів, то суму може бути збільшено вдвічі, а також виконавча служба може заблокувати банківські картки боржника.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мобілізаційні рейди та повістки поштою: ТЦК назвали найвищу ефективність.
Також наш портал інформував, "Ми народжені для війни": військова наполягає на мобілізації жінок.
Крім того, ми писали, відстрочка від мобілізації: кому можуть анулювати у листопаді.