У церковному календарі це день вшанування пам'яті святого апостола Пилипа – одного з дванадцяти апостолів – учнів Ісуса Христа.
Інші назви свята: "Пилипівки", "Пилипове заговення", "Куделиця", "Заговіння".
Цього дня раніше починали прясти льон із піснями та оповіданнями різних історій. Це свято було останнім днем перед Різдвяним постом, тож намагалися провести його зі смачними стравами на столах. Ви також можете приготувати страви з м'яса, яєць, вершкового масла. На стіл ще можна поставити молоко, смажену курку, млинці, вареники та пельмені. Заговінням день називався не так, зазвичай так називали дні перед багатоденними постами, тобто 4 десь у рік.
Нацбанк виводить з обігу частину грошей: що потрібно знати українцям
Магнітні бурі вдарять з новою силою: кава та алкоголь – під забороною
Майже 300 гривень: у ПФУ розповіли, хто зі стареньких може отримати надбавку
Дітям дадуть по 3000 гривень до Дня Святого Миколая: як отримати виплату
Для зимових свят забивали у Пилипів день половину худоби. Засіки заповнювали картоплею, зерном, пшеницею, фруктами та овочами.
За традицією також задобрюють Домового. Для цього йому потрібно залишити їжу після вечері у центрі столу. Якщо Домовому сподобається частування, він допоможе сім'ї, у якій живе, пережити зимовий холод.
Ще вважається, що у Філіппов день починаються «вовчі весілля». Тобто хижаки особливо небезпечні, починають красти птицю та худобу, дедалі ближче підходять до будинків. Постарайтеся захистити свій будинок від них, особливо якщо живете неподалік лісу. У сам ліс краще вже не ходити заради власної безпеки.
Домашньою роботою цього дня мають займатися молоді, надаючи можливість старшому поколінню відпочити. Тому і їжу потрібно готувати дітям та онукам, і гостей зустрічають також вони. Дівчата можуть погадати незвичайним способом. Для цього треба взяти зі столу яловичину так, щоби ніхто не бачив. А потім покласти її під подушку. Потім треба проговорити такі слова: "Милий, прийди, м'ясо смакуй, а мені своє обличчя покажи" . Далі лягайте спати і вам повинен наснитися наречений.
Також роблять цього дня ляльку Пилипівку, яка обіцяє жінці щастя. Вона повинна мати шість рук, які захищають пальці майстринь від травм і допомагають жінкам краще справлятися по дому.
Що не можна робити сьогодні
У церковне свято 14 листопада, як і будь-якого іншого дня, не слід гніватися, лаятися, лінуватися, зневірятися, відмовляти у допомозі, церква не схвалює жадібності та заздрощів, обжерливості.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не слід робити прибирання - вважається, що разом зі сміттям та брудною водою з дому можна винести добробут.
Нагадаємо про все про сорокуст у церкві: як замовляти, чи можна використовувати проти ворогів та як вплинути на здоров'я.
Раніше ми повідомляли, що на порозі церкви на вас чекають прокляття: 9 правил, які допоможуть вам захиститися.