Все частіше громадяни стикаються із ситуацією, коли територіальні центри комплектування просто ігнорують їхні заяви. У відповідь на таку бездіяльність суди почали втручатися, примушуючи ТЦК виконувати свої обов’язки.
Заяви про відстрочку можуть бути залишені без розгляду, втрачатися чи свідомо ігноруватися. У таких випадках військовозобов’язані змушені звертатися до суду. І тут починається справжня боротьба: суди зобов'язують ТЦК надати підтвердження, що документи дійсно були розглянуті, або ж офіційно ухвалити рішення.
Санкції для посадових осіб, які ігнорують судові вимоги, можуть бути досить серйозними.
ТЦК ризикують отримати штрафи у розмірі від 908 до 9 084 грн за перше порушення та від 3 028 до 30 280 грн за повторне. Такі кошти спрямовуються до державного бюджету, але це не вирішує головну проблему — системного ігнорування прав громадян.
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Експерти зазначають, що причиною подібної безвідповідальності може бути надмірне навантаження на ТЦК або ж звичайна бюрократія. Проте це не виправдовує дій, які змушують українців самостійно захищати свої права через суд.
Для військовозобов’язаних це не лише про час чи нерви. У багатьох випадках мова йде про збереження їхньої професійної діяльності, здоров’я чи сімейного добробуту.
Нагадаємо, що темпи мобілізації падають: у Раді відповіли, чи "візьмуться" ТЦК за громадян молодших 25 років
Раніше ми розповідали, що ігнорування повістки обійдеться вдвічі дорожче: хто заплатить збільшений штраф
Також, новий спосіб отримання відстрочки від мобілізації: до ТЦК можна не ходити