В Україні військовозобов’язані чоловіки зобов’язані виконувати обов’язки, передбачені законом, в тому числі й з’являтися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки . Одним із заходів впливу на тих, хто уникає виконання цього обов’язку, є тимчасове обмеження права керувати транспортним засобом. Цю норму пояснило Міністерство оборони України.
Якщо військовозобов’язаний, який зобов’язаний з’явитися до ТЦК та СП, ігнорує виклики понад п’ять днів, ТЦК видає відповідну вимогу. Якщо протягом наступних десяти днів чоловік продовжує ігнорувати цю вимогу, справа може бути передана до суду. У такому разі суд може ухвалити рішення про тимчасове позбавлення права на керування транспортним засобом. Таке обмеження є тимчасовим і виконується негайно після ухвалення судового рішення.
Якщо військовозобов’язаний оновить свої дані та з’явиться до ТЦК та СП, обмеження на керування транспортним засобом може бути знято. Після цього ТЦК направляє інформацію до виконавчої служби, яка негайно поновлює водійське право. Важливо виконати всі вимоги оперативно, адже це єдине, що дозволить зняти обмеження.
Є випадки, коли позбавлення права на керування транспортним засобом не допускається. Зокрема, якщо автомобіль є основним джерелом доходу громадянина або якщо у сім’ї є особа з інвалідністю, позбавити права на керування авто не можна, навіть під час мобілізації.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Нагадаємо, відстрочка більше не гарантія: заброньованим українцям масово сиплються повістки поштою
Раніше ми розповідали, що ігнорування повістки обійдеться вдвічі дорожче: хто заплатить збільшений штраф
Також, заміна документів для військовозобов'язаних: чи вважатимуть оновленням даних