В Україні з 1 жовтня 2023 року запроваджено нову вимогу для жінок, які здобули медичну або фармацевтичну освіту. Всі вони, у віці від 18 до 60 років, повинні стати на військовий облік. Це не означає обов’язкової мобілізації, проте відмова від виконання цих вимог може коштувати їм значних штрафів.
Про це детальніше розповів Мирослав Волков, керівник Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
За новими правилами, жінки з медичною чи фармацевтичною освітою мають пройти військово-лікарську комісію, щоб визначити придатність до служби. Це зобов’язання стосується тільки тих, чия освіта відповідає військово-обліковій спеціальності.
Мета таких змін — підвищити готовність медичної системи та мати необхідні дані про медиків, які в разі потреби зможуть надати допомогу військовим. Таким чином, це скоріше профілактичний захід і спосіб підготовки, аніж реальна мобілізація, що надає державі додаткову впевненість у випадку надзвичайних ситуацій.
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Згідно з інформацією, наданою представником ТЦК, жінки, які не виконують ці вимоги, можуть отримати штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень. Це стосується тих, хто протягом 60 днів після набрання чинності закону не став на облік. ТЦК вважає це обов'язковим заходом для забезпечення ефективної роботи медичної системи в умовах військового часу.
Процедуру обліку жінки можуть пройти в територіальному центрі комплектування. При цьому на медичний огляд направляють лише тих, хто ще не отримав або має недійсний військово-обліковий документ. Після отримання підтвердження жінки з медичною освітою будуть вважатися військовозобов’язаними, але не підлягатимуть мобілізації без їхньої особистої згоди.
Водночас, для жінок, які не мають відповідної медичної освіти, вимога стати на облік не є обов’язковою.
Для жінок із медичною освітою обов'язковість обліку пояснюється тим, що вони можуть знадобитися як фахівці у надзвичайних ситуаціях. Проте облік все ж таки залишається більш формальністю, оскільки будь-які інші заходи щодо їхньої участі в обороні будуть можливі лише за їхньою згодою.
Нагадаємо, заміна документів для військовозобов'язаних: чи вважатимуть оновленням даних
Раніше ми розповідали, що штраф від ТЦК доведе до інфаркту: які причини дозволять уникнути покарання
Також, працівники ТЦК звернулися до чоловіків з важливим проханням