При постановці на військовий облік 16-річних хлопців просять підписати “згоду громадянина на військову службу” і заповнити соціальний паспорт із даними про родину. У ньому вимагають вказати середній дохід сім’ї, місце роботи й проживання батьків, житлові умови, а також інформацію про судимості та кредити.
Мама одного з підлітків поділилася своїм обуренням у Facebook-групі MAMMAS, де також прокоментували інші батьки. Вона зазначила, що 16-річним школярам видають бланки з згодою на військову службу”, що викликало тривогу серед батьків, пише ТСН.
Адвокатка Марина Бекало пояснила, що за законом юнаки стають на облік у рік досягнення 17-річчя, проходячи медогляд і психологічну оцінку. Вона уточнила, що формуляр "згоди" стосується саме психологічних досліджень, а не служби, і не затверджений жодним нормативним документом.
Також у ньому є соціальний паспорт, затверджений Генштабом у 2016 році, що включає особисті дані та фактори "негативного впливу", як-от кредити чи належність до релігійних організацій, що забороняють зброю.
Українцям можуть припинити соціальні виплати: кому треба поквапитись за новими правилами
Майже 300 гривень: у ПФУ розповіли, хто зі стареньких може отримати надбавку
"Ощадбанк" затримує гроші: українцям пояснили, скільки ще чекати на кешбек
"Нафтогаз" попередив про важливе нововведення: що змінилося для клієнтів
"Абсурдність змісту бланку соціального паспорту коментувати далі не варто, там все і так зрозуміло. Але хочу зазначити, що юнаки та їхні батьки не мають обов’язку заповнювати такі відомості про себе та свою родину, враховуючи, що це лише методичні положення, які мають рекомендаційний характер”, — пояснила Марина Бекало.
Нагадаємо, чому українці не спішать до ЗСУ: комітет розкрив ключові проблеми мобілізації
Раніше ми писали про те, що Тарас Чмут перелічив основні проблеми на фронті: події розвиваються погано
Крім того, Знай.ua повідомляв, що робити, якщо працівники ТЦК вимагають увійти до вашої оселі: поради юриста