Уряд України ухвалив зміни, які значно пришвидшать процес мобілізації громадян. Відтепер, завдяки електронному рекрутингу, рішення про прийняття чи відмову в службі можуть ухвалюватися військовими частинами протягом одного робочого дня.
Проєкт із електронного рекрутингу, впроваджений Міністерством оборони України, отримав чергове вдосконалення: новий підхід дозволяє громадянам подати заяву на вступ до лав Збройних Сил онлайн. Військова частина після отримання заявки зобов'язана провести співбесіду й ухвалити рішення протягом одного робочого дня. Після ухвалення рішення заявник одразу ж отримає відповідь у рекрутинговій платформі. У разі схвалення заявки рекрутер супроводжує процес підписання контракту на військову службу за бажанням громадянина.
Зміни до порядку мобілізації мають на меті створити максимально прозору систему набору, а також мінімізувати ризики бюрократичних затримок. Окрім того, ці нововведення спрощують сам процес для військових частин, адже заяви обробляються через платформу в єдиній електронній системі.
Як повідомляє представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, електронний рекрутинг надасть можливість українцям отримати прозорий доступ до служби та бачити результати розгляду своїх заяв. У разі, якщо заявника не прийнято на військову службу, йому буде повідомлено причину відмови.
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
В Україні вже функціонують центри рекрутингу, що були створені у межах експериментального проєкту Міністерства оборони минулого року. Їхня мета – забезпечити прозорість процесу мобілізації та надати кандидатам максимальну підтримку. У цих центрах кожен бажаючий може отримати детальну інформацію про доступні посади та вакансії у ЗСУ, а також супровід у підготовці необхідних документів.
Основною перевагою нового порядку мобілізації є швидкість ухвалення рішень. Завдяки новій електронній системі громадяни отримають відповіді за день, що дозволяє швидко залучати тих, хто готовий служити. Водночас, для громадян, які не проходять за вимогами чи мають інші причини для відмови, система дасть чіткі пояснення, чому їхні заявки відхилено.
Нагадаємо, замість "обмежено придатний": нові правила медогляду для військових
Раніше ми розповідали, що у ТЦК пояснили, як працюватиме контроль за ухилянтами до кінця 2024 року
Також, штрафи від ТЦК: чому суди скасовують до третини постанов, і як це працює насправді